Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Černický vypredal halu, ale nevyhral

Sportnet|Publikované 9. mar 2009 o 23:00

Keď príde na Spiš Pezinok, je to vždy veľký basketbalový sviatok. Na trénera Milana Černického sa nezabúda a navyše hostí zdobí titul aktuálneho

majstra Slovenska.

Vynikli dvaja hráči, domáci viac chceli

SP. NOVÁ VES. Sobotňajší večer bol ako stvorený na basketbal. Žiadna treskúca zima, len silnejší vietor dofúkol do športovej haly možno rekordnú návštevu v tejto sezóne. Kto prišiel neskôr, len ťažko našiel voľné miestečko.

Viac chceli

Aj keď už je prvý tréner Spišiakov v extralige Milan Černický niekoľko sezón v Pezinku, vždy so svojím mužstvom je pre divákov veľkým magnetom. "Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom vynikli dvaja hráči - Avalič a náš Williams. Spišiaci boli húževnatí, stále o krok bližšie k lopte. Ukázali aj viac chcenia ako my. Ukázali sme svoj basketbalový kumšt, ale bez základných vecí - doskakovanie, šprinty po loptu, bez toho to nejde. Naším základným cieľom je vstupovať do play-off z prvého miesta. Kľúčový zápas nás teraz čaká v Prievidzi," povedal po zápase Milan Černický a samozrejme nemohol vynechať pochvalu stále výbornému spišskonovoveskému publiku:

"Atmosféru na Spiši poznám veľmi dobre. Sme radi, že sme prispeli k dobrému stretnutiu. Bolo tam zopár divácky atraktívnych momentov. Chcem Novovešťanom zablahoželať a nech takto pokračujú ďalej."

Štvrtá priečka

V nadstavbovej časti sa Spišská Nová Ves akoby udomácnila na šiestej priečke. Pre play-off to nie je príliš výhodná pozícia. Bodové odstupy od tabuľkových susedov sú minimálne, a tak sa možno podarí vybojovať v zostávajúcich nadstavbových stretnutiach lepšie postavenie. Ideálne by bolo štvrté miesto. Prvý krok už Spišiaci urobili, keď zdolali doma Pezinok. "Rozhodla naša kolektívna hra a domáce prostredie. Divákom ďakujeme za povzbudzovanie a verím, že sme sa im odmenili tým najlepším spôsobom," vrátil sa ešte k sobotňajšiemu zápasu kapitán BK 04 AC LB Marcel Madaj, ale skôr už sa jeho pozornosť upriamovala na ďalšie zápasy a lepšiu pozíciu v tabuľke.

"Nebude to ľahké, lebo rovnakým spôsobom premýšľajú aj v Leviciach a v Banskej Bystrici. V prvom rade musíme vyhrávať tie naše zápasy a potom sa spoliehať na zakopnutie spomínaných mužstiev. Aj preto je pre nás veľmi dôležitý zápas v sobotu v B. Bystrici. Ak by sa podarilo zvíťaziť, bol by to veľký krok k tomu štvrtému miestu," dodal Marcel Madaj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.