Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Čerezov po víťazstve na čele celkovej klasifikácie

SITA|Publikované 2. dec 2007 o 15:58

KONTIOLAHTI 2. decembra (SITA) - Víťazom stíhacích pretekov mužov na 12,5 km, ktorými sa vo fínskom Kontiolahti skončilo 1. kolo Svetového pohára biatlonistov, sa stal Rus Ivan Čerezov. Zároveň sa dostal ...

KONTIOLAHTI 2. decembra (SITA) - Víťazom stíhacích pretekov mužov na 12,5 km, ktorými sa vo fínskom Kontiolahti skončilo 1. kolo Svetového pohára biatlonistov, sa stal Rus Ivan Čerezov. Zároveň sa dostal na čelo celkovej klasifikácie. Po sobotných rýchlostných pretekoch bol až šiesty s takmer polminútovým odstupom za Nórom Ole Einarom Björndalenom. V stíhačke však 27-ročný dvojnásobný majster sveta v štafete bezchybne strieľal, nemusel absolvovať ani jeden trestný okruh a zaslúžene sa tešil zo svojho druhého prvenstva v pretekoch o krištáľový glóbus. Ole Einar Björndalen, ktorý v sobotu suverénne zvíťazil, sa musel tentoraz uspokojiť s druhým miestom, bronz si vybojoval ďalší ruský reprezentant Dmitrij Jarošenko. Fantastický výkon podal Rus Maxim Čudov, ktorý sa zo 44. miesta na štarte prepracoval na konečné 6. miesto. Slováci sa do stíhacích pretekov nekvalifikovali.

Výsledky:

1. Ivan Čerezov (Rus.) 32:51,9 min (0 tr. okruhov), 2. Ole Einar Björndalen (Nór.) +27,7 s (4), 3. Dmitrij Jarošenko (Rus.) +1:00,5 min (3), 4. Björn Ferry (Švéd.) +1:21,3 (2), 5. Rune Bratsveen (Nór.) +1:23,3 (3), 6. Maxim Čudov (Rus.) +1:24,2 (1), 7. Alexej Čurin (Rus.) +1:27,3 (1), 8. Čeng-je Žang (Čína) +1:34,1 (4), 9. Nikolaj Kruglov (Rus.) +1:36,3 (1), 10. Friedrich Pinter (Rak.) +1:36,9 (4)