Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Ceremoniál - negatívne reakcie svetových médií - SÚHRN

TASR|14. aug 2004 o 15:58

Atény 14. augusta (TASR) - S totálnou kritickou ofenzívou na otvárací ceremoniál OH v Aténach vyrukovali britské médiá. The Sun píše dokonca o hanbe a ...

Atény 14. augusta (TASR) - S totálnou kritickou ofenzívou na otvárací ceremoniál OH v Aténach vyrukovali britské médiá. The Sun píše dokonca o hanbe a aj ostatné denníky pripomínajú aféru atlétov Costasa Kenterisa a Katerine Thanouovej. V kritickom duchu hodnotia slávnosť aj Belgičania a Bulhari, v neutrálnom Francúzi a Američania. Médiá zámorskej veľmoci sa nevedia zbaviť najmä tieňa hroziaceho terorizmu.

Veľká Británia:

TIMES: "Dopingová dráma šprintérov vrhla dlhý tieň na otvárací deň. Olympijský oheň vzbĺkol počas aténskych zmätkov."

GUARDIAN: "Čakanie malo svoj koniec, ale pre hostí je už olympijský duch zlomený. Do ceremoniálu bol najväčším problémom hroziaci terorizmus, počas neho bolo tmavou nocou zlyhanie dvoch moderných gréckych hrdinov."

THE SUN: "Olympijská hanba!"

USA:

WASHINGTON POST: "Mytológia, hudba, majestátnosť."

USA TODAY: "Hry sa začali v slávnostnom šate, s drámou a radosťou. Ceremoniál sa však odohrával aj s pocitmi strachu, ktoré bolo vidieť na tvárach členov bezpečnostných zložiek pred bránami štadióna."

Francúzsko:

LE PARISIEN: "Čarokrásny večer plný prakoreňov. Ale aféra Kenterisa a Thanuovej zatienila slávnosť."

Bulharsko:

24 ČASA: "Hostitelia hrali divadlo kvôli dvom športovcom."

TRUD: "Olympiáda sa začala gréckym škandálom. Piatok trinásteho mal skutočne osudnú vedľajšiu príchuť."

Belgicko:

HET LAATSTE NIEUWS: "Od svojho základu je toto najbrilantnejšia grécka tragédia od čas Euripida a Sofokla. Závisť, zrada, zlyhanie - nič nie je nové, v literatúre ani v športe."

Súvisiace články