Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Cenu za oddanosť získa Crosby, Harding alebo McQuaid

Josh Harding (Autor: SITA/AP)
SITA|14. máj 2013 o 19:05

branca Bostonu Adam McQuaid podstúpil v septembri dve operácie z dôvodu problémov so syndrómom hornej hrudnej apertúry.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marián Hossa sa nestane v NHL držiteľom Trofeje Billa Mastertona za vytrvalosť, športového ducha a oddanosť športu.

Zo zisku prestížneho ocenenia sa bude podľa nhl.com po skončení aktuálneho ročníka tešiť jeden z trojice nominovaných finalistov Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), Josh Harding (Minnesota Wild), Adam McQuaid (Boston Bruins).

Hokejistu Chicaga Blackhawks Hossu na ocenenie nominovala miestna pobočka Asociácie profesionálnych hokejových novinárov.

Z každého klubu môžu miestni novinári nominovať jedného zástupcu, následne z nich vyberú trio finalistov a po skončení sezóny vyhlásia držiteľa trofeje.

Dvadsaťpäťročný kanadský útočník Crosby vynechal väčšiu časť predchádzajúcej sezóny pre otras mozgu a následnú rekonvalescenciu, po návrate na ľad však žiari medzi hviezdami NHL.

V základnej časti "skrátenej" súťaže nazbieral 56 bodov v 36 zápasoch a figuruje v nominácii na Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hokejistu, ako aj Ted Lindsay Award, cenu rovnako pre najužitočnejšieho hráča NHL, o ktorej držiteľovi však rozhodujú samotní hráči.

O tri roky staršiemu brankárovi Joshovi Hardingovi z Minnesoty diagnostikovali v novembri minulého roka sklerózu multiplex - nevyliečiteľné autoimunitné ochorenie, ktoré ovplyvňuje centrálny nervový systém a spôsobuje ťažkosti s udržiavaním rovnováhy, únavu a rozmazané videnie.

Harding dosiahol v prvom zápase v ročníku 2012/2013 v drese "divochov" čisté konto.

Dvadsaťšesťročný obranca Bostonu Adam McQuaid podstúpil v septembri dve operácie z dôvodu problémov so syndrómom hornej hrudnej apertúry, ktorý bol príčinou výskytu krvných zrazenín v McQuaidovom tele a spôsobil zadákovi "medveďov" opuch pravej ruky.

Po úspešných chirurgických zákrokoch mal McQuaid problémy s chudokrvnosťou, napriek tomu sa úspešne vrátil pred začiatkom sezóny do zostavy Bruins.

Súvisiace články