Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Center Blues Mike Danton si údajne chcel najať vraha

TASR|17. apr 2004 o 10:53

St. Louis 17. apríla (TASR) - Polícia zatkla na letisku v San Jose po piatom zápase 1. kola play off centra klubu zámorskej NHL St. Louis Blues Mike Dantona ...

St. Louis 17. apríla (TASR) - Polícia zatkla na letisku v San Jose po piatom zápase 1. kola play off centra klubu zámorskej NHL St. Louis Blues Mike Dantona a obvinila ho z prípravy vraždy.

Podľa policajných zdrojov si 23-ročný Danton a 19-ročná Katie Wolfmeyerová chceli najať vraha. Hokejistu sa údajne pokúsil zlikvidovať najatý vrah z Kanady a preto sa obrátil na Wolfmeyerú s otázkou, či nepozná niekoho, kto by vraždil za 10.000 dolárov. Vyšetrovatelia však neveria, že by sa Dantona niekto pokúšal zabiť. Hokejista sa takýmto spôsobom údajne chcel iba zbaviť známeho, ktorý by mu mohol v rozhovore s manažmentom Blues zničiť kariéru. Podľa FBI vymyslel Danton plán na zlikvidovanie "útočníka", ktorý mal vyzerať ako vlámanie dvoch lupičov do hokejistovho domu. Jeden z nich mal skončiť mŕtvy a druhý mal odísť s 3000 dolármi, ktoré boli v sejfe.

Danton, známy aj pod menom Mike Jefferson, pred príchodom do St. Louis pôsobil v New Jersey Devils, kde ho vedenie diablov dvakrát suspendovalo. V tejto sezóne odohral za Blues 68 zápasov s bilanciou 12 bodov (7+5) a 141 trestných minút.

Súvisiace články