Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cenný úspech na "horúcej" palubovke

Sportnet|Publikované 9. nov 2008 o 23:00

Belehrad - Prešov 27:31 (11:15)BELEHRAD. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 4. kola základnejD-skupiny Ligy majstrov

Belehrad - Prešov 27:31 (11:15)

BELEHRAD. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 4. kola základnej

D-skupiny Ligy majstrov mužov 2008/2009 na "horúcej" palubovke srbského tímu CZ Belehrad 31:27 (15:11). Zverenci trénera Rastislava Trtíka vyhrali nad týmto súperom aj v

polovici októbra pred domácim publikom rovnako štvorgólovým rozdielom (27:23), takže si definitívne zabezpečili minimálne 3. priečku, ktorá zaručuje účasť v 4. kole PVP. Prešovčanom patrí v aktuálnom poradí D-skupiny so ziskom 4 bodov 3. miesto len o horšie skóre za dánskym FCK Handbold A/S. Úradujúci slovenský šampión na budúcu nedeľu (16. 11. o

15.45 h) privíta v Tatran handball aréne bundesligový HSV Hamburg.

Prešov úspešne zvládol úvod duelu, keď pomerne rýchlo získal štvorgólové vedenie (6:2). Hráčov Tatrana nevyviedlo z rytmu ani prerušenie, počas ktorého musel domáci tréner Igor

Butulija upokojovať rozvášnených fanúšikov CZ. Slovenský šampión vychádzajúci z kvalitnej defenzívy a úspešných zákrokov brankára Krupu mal priebeh I. polčasu pod kontrolou. Domáci sa niekoľkokrát dotiahli na dva góly (6:8, 7:9, 8:10), ale zeleno-bieli sa potom od svojho súpera opäť odpútali. V 25. min vyhrávali zverenci trénera Trtíka 14:9 a o chvíľu 15:10, čo bol najvyšší rozdiel v prvej tridsaťminútovke. Belehradčanom sa pred prestávkou podarilo

už len znížiť na 11:15. Prešovčania pokračovali aj po zmene strán v nastúpenom

trende. V 37. min už viedli 21:14 a keď desať minút pred koncom svietil na ukazovatli stav 28:20 v prospech hostí, o osude duelu bolo prakticky rozhodnuté. V záverečnej fáze

zápasu domáci už len skorigovali na 27:31, ale ich prehra znamená, že sa v tabuľke už nemôžu dostať pred Tatran.