Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Cenný skalp hádzanárskeho lídra v Bardejove

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Bardejov - V 12. kole I. ligy hádzanej mužov sa zrodilo najväčšie prekvapenie v šlágri kola v Bardejove, kde líder súťaže z Topoľčian utrpel prvú

prehru. Nezaváhali ani Michalovce a Trebišov a zdá sa, že medzi východoslovenskými mužstvami sa rozhodne o tom, kto obsadí po základnej časti 4. miesto v tabuľke, kde sa bude hrať o postup. Vedie Trnava a Topoľčany sú druhé, majú po 21 bodov. Štvrtý Trebišov (11), 5. Bardejov (11), 6. Michalovce (10). Bardejov má odložený zápas k dobru v Hlohovci.

Na súboj s Topoľčanmi sa v Bardejove prišlo pozrieť takmer 800 divákov, ktorí vytvorili skvelú atmosféru. Odmenou im bola kvalitná hádzaná v podaní všetkých aktérov a v koncovke cenné víťazstvo domácich. Tým dlhodobo chýba zranený Emil Jenčík a na poslednú chvíľu dres neobliekol ani Peter Blažejčík, ktorý je stabilnou oporou. Tridsaťpäť gólov v sieti takého súpera asi nik nečakal. O šestnásť sa pričinil najlepší muž na palubovke Slavomír Krok. Výstižnú charakteristiku korektného súboja podal tréner hornošarišanov Ján Lozák: "Aj keď sme boli nekompletní, chlapci zabojovali aj za chýbajúcich. Hrali sme so štyrmi spojkami. So Šimíčkom som počítal na krídlo, ale potom hral na spojke. Často som musel striedať, aby sme vydržali vo vysokom tempe. K toľkým gólom prispel aj súper, ktorý vysunul osobku na Kroka, čím nám uvoľnil priestor na bránkovisku a technicky zdatný Kivader v dôležitých momentoch priblížil úspech. Bol som presvedčený, že chlapci nechajú dušu na ihrisku. Kerekeš v bráne ma prekvapil veľmi dobrým výkonom, najmä v záverečnej fáze. Slavo Krok podal veľmi dobrý, koncentrovaný výkon a musím pochváliť aj Kivadera, ktorý sa ujal dobre svojej úlohy v prvom zápase v drese Bardejova. Našou snahou bude dostať sa do prvej štvorky."

Zápas sa lámal okolo 45 min., keď domáci išli do vedenia na 26:23. Topoľčany nevydržali tlak a podľa predstáv nezahrali v obranných činnostiach. Kormidelník Dezider Jakubička však chybu videl presnejšie: "Samozrejme, že sme išli po body, lebo to potvrdzovalo naše postavenie i doterajšie výkony. Nepodarilo sa to preto, lebo bez dobrého výkonu brankárov sa vonku nedá vyhrať. Keď ešte išli v dobrom tempe krídelníci a Bačík, mali sme navrch. Ku gólom domácich najviac prispeli brankári i nepozorná obrna. Domáci podali pekný, bojovný výkon. Každý sa chcel ukázať na prvého, tak ako tomu bolo aj v Trebišove. Bol to zážitok pre divákov. V hale bola veľmi dobrá atmosféra."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.