Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Cenné víťazstvo Bardejovčanov

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 00:00

Juraj ŠČERBÍK & Juraj OSTROŽOVIČBardejov - Prvá liga v hádzanej mužov mala na programe 9. kolo. Odveta v základnej časti začína už túto sobotu s

Juraj ŠČERBÍK & Juraj OSTROŽOVIČ

Bardejov - Prvá liga v hádzanej mužov mala na programe 9. kolo. Odveta v základnej časti začína už túto sobotu s týmto programom: Bardejov - Malacky, Modra - Trebišov, Trnava - Michalovce, Lednické Rovné - Piešťany, Topoľčany - Hlohovec.

Bardejov - Piešťany 26:24 (14:13)

Bardejovčania nastúpili len s domácimi hráčmi a podali oduševnený výkon. V prvej časti zásluhou Blažejčíka i Kroka udržiavali mierny náskok, lebo súper ich chyby trestal gólmi. Po prestávke dokonca bolo 16:16, ale Šimiček šnúrou troch gólov po sebe i presní krídelníci Demeš a Ratvajský udržali cenné víťazstvo.

Bardejov: Kerekeš, Hnatko, Medzihradský - Blažejčík 9/1, Šimiček 7/1, S. Krok 4/1, Žemlička 2, Demeš 2, Ratvajský 1, Buzinkay 1, M. Krok, Marcin. Za hostí: Kováč 8/4, Palec 5. Pred 500 divákmi rozhodovali Vorreiter, Šimko.

Trebišov - Trnava 20:28 (8:13)

Trebišov - Na južnom Zemplíne sa predstavil jeden z favoritov súťaže a svojim výkonom potvrdil postavenie v tabuľke. Od úvodných minút mal hru vo svojich rukách a udával tempo po celý zápas. Nekompromisná obrana, rýchla kombinačná hra a pohotová streľba boli hlavné devízy trnavského kolektívu. Trebišovčania ustrážili síce Šulca, najnebezpečnejšieho strelca Trnavy, ale už menej Lužáka, ktorý im strelil 8 gólov. Hostia si od začiatku vytvorili 4 - 5-golový náskok, ktorý s výnimkou niekoľkých minút udržiavali celý prvý polčas. Po prestávke mala hra vyrovnanejší priebeh. Domáci sa snažili o zvrat vo vývoji, ale skúsení hostia bezpečne kontrolovali ďalší priebeh zápasu. A keďže Trebišovčania nevyužili v tomto dueli 6 sedmičiek, nemohol sa zápas skončiť inak, ako zaslúženým víťazstvom Trnavy.

Trebišov: Demjan, Sopko - Boledovič 1, Štrobl 6, Dobossy 1, Géci, Kučera, Ivan, Majovský 6, Baran 1, Bartko, Hrabčák 5, Böhmer. Pred 300 divákmi rozhodovali M. Leško a P. Leško.

Zostávajúce výsledky: Hlohovec - Modra 36:28 (17:14), Topoľčany - Malacky 33:22 (13:9), Lednické Rovne - Michalovce 28:27 (17:12).

Súvisiace články