Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Cenné prvé plody

Sportnet|Publikované 12. sep 2007 o 22:00

BARDEJOV. Hornošarišania si v domácej prvoligovej hokejovej premiére po výhre nad Piešťanmi 3:2 napísali prvé dva body do tabuľky. V hľadisku sedela

rekordná návšteva kola 1 500 divákov, ktorí v kľúčových momentoch mohutným povzbudzovaním prispeli k tesnému, no zaslúženému víťazstvu. V mužstve sa predstavil Rudolf Vysoký, ktorý prišiel na hosťovanie zo Skalice.

Liba: Zlepšenie bolo v obrane

Z úspechu sa tešil aj kormidelník HC 46 Bardejov Igor Liba, ktorý vo svojej trénerskej kariére taktiež prvý raz bodoval v seniorskej súťaži: "Chlapci si po prvom zápase v Trnave uvedomili, že tak sa nedá hrať a bolo to vidieť najmä v pohybe a myslení. Zlepšenie bolo v obrane, lebo sme nedostali ani jeden gól po dorážke. Držali a preberali si hráčov a bol to základ úspechu."

Skvelý Baránok a Milý

Ten sa však nerodil ľahko, lebo hostia mali častejšie puk pod kontrolou a v streľbe na bránu mali viac pokusov. Dvaja domáci hráči však vynikali. "Dôležité bolo, že všetci splnili pokyny. Brankár Marek Milý nás podržal a na to tam je. Je to náš šiesty hráč a druhý gól Ľuba Baránka v 40. min. na 2:1, to bola nádherná individuálna činnosť. Dúfam, že si ho niekto všimne a keď rok potrénuje, zaslúžil by si hrať extraligu. Je aj čo zlepšovať. Skúsení hráči hrali s pokojom a prehľadom a traja juniori z Košíc Gmitter, Murajda, Marinčin majú šancu vyhrať sa, aby sa dostali do extraligy," zhrnul kormidelník Liba.

Predsa len priemerný zápas

Aj keď dramatických momentov pred oboma bránkami bolo dosť, na ľade bolo cítiť úvod sezóny, čo potvrdil aj tréner Piešťan Ľubomír Venutti: "Bol to obojstranne priemerný zápas s nepresnosťami a hráči sem-tam aj pokorčuľovali. Nebolo vidieť kombinačnú hru. Nám chýbali štyria kvalitní hráči, ale držali sme podstatne dlhšie puk ako domáci, no dali sme o gól menej, a preto sme prehrali. Milý podržal Bardejov."

Zostava Bardejova: Milý - Pendrák, Babura, V. Mojdis, Fabuľa, Jašek, Marinčin - J. Baláž, Velček, Fridrich - Baránok, Gmitter, Murajda - Barna, Miľovčík, Vysoký - Baraník - Fedoročko, Lúč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.