Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cementári v vlastnom hrade ešte nestratili kvetinku

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Turňa - Aj v šiestom stretnutí jesennej časti na domácej pôde vyhrali hráči Cementára Turňa, keď rozdielom triedy zdolali energetikov z Veľkých

Kapušian 4:1. V doterajšom priebehu to bolo ich najvyššie domáce víťazstvo, pričom inkasovali len druhý gól. Stopercentnou domácou úspešnosťou sa môžu pochváliť aj hráči druhého celku tabuľky Bukocelu Vranov, ktorí pred vlastným obecenstvo inkasovali pre zmenu o jeden gól menej ako cementári, no v siedmich dueloch. Aj tento zápas potvrdil, že zverenci trénera Jozefa Vlčeja hrajú pred vlastným obecenstvom oveľa lepšie ako na súperových trávnikoch, kde inkasovali tucet gólov. Týmto víťazstvom sa prebojovali hneď za trojlístok zemplínskych celkov (Trebišov, Vranov, Michalovce) a len vďaka horšiemu skóre sú s 22 bodmi na štvrtej priečke. Rovnaký počet majú Michalovce i piata Stará Ľubovňa. Cementári naznačujú v závere jesennej časti vzostup formy a po výhre nad Popradom a remíze v Lipanoch bodovo uspeli aj s energetikmi. V predchádzajúcich dueloch sa im s týmto súperom v domácom hrade príliš nedarilo, keď v uplynulom ročníku len remizovali 0:0. Aj preto hráčov tréner J. Vlčej upozorňoval na úvod stretnutia, aby ho neprespali, ale skôr gólovo využili. Pod hladké víťazstvo 4:1 sa dvoma gólmi po štandardných situáciách zaslúžil stopér Attila Erdelyi a po jednom pridali Rusinko, najlepší strelec cementárov a Szilágyi.

O osude stretnutia sa rozhodlo už v prvom polčase, ktorý hostitelia vyhrali 3:0 a v druhom už hrali oveľa pokojnejšie. "Celok Veľkých Kapušian nastúpil cestu omladzovania kádra, avšak začali trošku neskôr ako my, a bolo to poznať aj na hre. Musia byť trpezlivý, majú šikovných mladých dorastencov, ale chýbajú im herné skúsenosti. Kvitoval som snahu súpera hrať behavý a otvorený futbal. Na druhej strane my sme boli dôraznejší v osobných súbojoch a hlavne futbalovejší, čo nakoniec rozhodlo. Obe mužstvá hrali s nasadením, no herne sme boli lepší a energetici si musia ešte počkať na ovocie," poznamenal k stretnutiu domáci lodivod J. Vlčej. Po jeho skončení sa mu rozprávalo oveľa lepšie, pretože pred jeho začiatkom panovali v jeho tíme menšie obavy, avšak tie sa rýchlo rozplynuli. "S týmto celkom sme doma nevedeli vyhrať, preto som hráčom zdôrazňoval aby sa pokúsili nakloniť misky váh na svoju stranu čím skôr. Nakoniec sa to podarilo. Chlapci si na ihrisku plnili svoje povinnosti v defenzíve i ofenzíve," povedal J. Vlčej.

Počas celého stretnutia boli hostitelia aktívnejší a svoj dobrý výkon okorenili aj štyrmi gólmi. Nie je bez zaujímavosti, že dva góly zaznamenal stopér Ardelyi, po rohových kopoch Korínka. Napokon dobre rozohraný duel nemohol strelec dvoch gólov dohrať, a po hodine hry sa pýtal pre zranenie dole z ihriska. "Pri jednom zo súbojov si nešťastne poranil členok," ozrejmil jeho predčasný odchod tréner. Stretnutie sa hralo na ťažkom teréne, ktorý poznačil niekoľko dňový dážď, pričom na oboch stranách dominovala bojovnosť. Domáci mali aj povestný kúsok šťastia, ale to sa väčšinou prikloní na stranu lepšieho. "V každom stretnutí chceme vyhrať, avšak stále sa nám to nepodarí. Som rád, že sme konečne doma zdolali energetikov a prebojovali sa medzi najlepších, ktorí bojujú o špicu tabuľky," dodal lodivod cementárov J. Vlčej. K mužstvu prišiel takto pred rokom, pred stretnutím so Svitom a práve s týmto súperom sa jeho zverenci stretnú v budúcom kole.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.