Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Cemenátorom v domácom prostredí ruže nekvitli

Sportnet|Publikované 20. nov 2006 o 23:00

Turňa Pod turnianskym hradom zavládla po skončení jesennej časti druhej ligy skupiny východ rozčarovanie s dosiahnutými výsledkami. S jedenástym

miestom nie je spokojnosť aj preto, že mužstvo má predsa len na viac, ako ukázalo a hlavne v domácom prostredí boli futbalisti Cementáru Turňa až príliš štedrými hostiteľmi. Vyhrali iba jedno stretnutie zo šiestich, čo je veľmi slabá vizitka celku, ktorý bol v nižšej súťaži v domácom prodstredí doslova neprekonateľný, avšak teraz strácal body ako na bežiacom páse. Trénera Júliusa Baltu (na snímke) i vedenie klubu môže aspoň trochu tešiť skutočnosť, že na súperových trávnikoch dokázali jeho hráči vyhrať v troch zo siedmich dueloch. Je to však iba slabá náplasť na domáce straty, ktoré ich obrali o lepšie postavenie v tabuľke. Po trinástich kolách im patrí 11 priečka s 15 bodmi za štyri víťazstvá (z toho tri vonku), tri remízy a šesť prehier s pasívnym skóre 15:23. S kormidelníkom cementárov sme sa snažili jesennú časť sezóny rozmeniť na drobné.

Ako hodnotíte s odstupom času účinkovanie vášho celku v novovytvorenej druhej lige?

"Veľmi ťažko sa hodnotí, ak človek nie je spokojný. Počas sezóny sme sa museli vysporiadať s nepriazňou osudu. Samotné umiestnenie ma hnevá, ale futbal má nielen svoje pozitívne stránky, ale aj negatívne. Vypili sme kalich horkosti až do dna a zaplatili sme nováčikovskú daň. Naše podmienky na prípravu nemôžeme porovnávať s inými celkami, ktoré môžu trénovať denne dvojfázovo. Naši hráči predsa len majú svoje zamestnanie a futbalu sa venujú vo voľnom čase. Napriek tomu sme odohrali veľmi dobré stretnutia, no prišli aj slabšie. Lepšie sa nám hralo na súperových ihriskách, avšak nechcem tým povedať, že doma sme nechceli vyhrávať. Chceli sme, podobne ako v tretej lige, aj teraz potvrdiť domácu baštu, ale nedarilo sa nám vyhrávať. Naopak vonku sme získali deväť bodov kým doma iba šesť. Aj to svedčí, že lepšie sa nám dýchlo vonku. Nebyť nešťastných stretnutí to na súperových ihriskách mohlo to byť lepšie, ale rovnako to platí aj o domácom prostredí. To sme nepotvrdili a bolo viac dôvodov, prečo to dopadlo tak ako dopadlo. Pred začiatkom sezóny som hovoril, že poteší umiestnenie okolo ôsmeho deviateho miesta. K naplnenie tohto cieľa sme neboli ďaleko, stačilo vyhrať nad Vranovom a mohli sme mať na konte 18 bodov. Hneď by sme boli spokojnejší."

V prvej časti ste mali šancu bojovať o prvú priečku, avšak po remíze doma so Stropkovom sa karta začala obracať.

"Súboj v Trebišove bol pre nás veľmi úspešný, ale na druhej strane sme stratili brankára Rebeja na päť stretnutí. Je to naša brankárska jednotka a jeho absencia sa podpísala aj pod výkony ostatných hráčov. Počas jeho vylúčenia sa v bránke ocitol skúsený Šurin, ale jemu sa ťažko naskakovalo do druholigového vlaku. Na druhej strane v niektorých dueloch ho spoluhráči nepodržali, ale aj súper dokázal dať, ako sa hovorí, gól aj z nemožného. Druhý brankár bol mladý a skôr samorast, ktorému sa rovnako nedarilo presvedčiť. Môžem povedať, že neprítomnosť Rebeja zavážila na našich výkonoch, lebo ak by pokračoval v tých piatich dueloch, iste by sme neboli klesli na duchu ani v herných činnostiach, ktoré neboli v týchto dueloch na požadovanej úrovni. Práve tu sa to otočilo. Hoci sa Rebej vrátil do bránky, už si nebol taký istý ako v úvode a nenadviazal na predchádzajúce výkony."

Nedá sa ale povedať, že hra mužstva stojí a padá na jednom hráčovi, lebo na trávniku je okrem neho ďalších desať hráčov.

"Nechcel by som nad tým polemizovať, ale vieme, že v Turni si nemôžeme dovoliť dvoch vyrovnaných brankárov. Bral by som aj troch, ale nie je to reálne. Nemôžeme sa porovnávať napríklad s béčkami, kde takýto problém iste nemusia riešiť. My sme boli svojim spôsobom znevýhodnení aj v tomto smere. Nechcem aby to vyznelo ako výhovorka, ale skutočnosť bola taká. Snažili sme sa tým vysporiadať po svojom, ale nedarilo sa nám to v každom stretnutí. Rovnako nám nepriali ani arbitri, ale to je iná kapitola, ku ktorej sa nechcem vyjadrovať."

Vo svojom kádri máte viacero skúsených hráčov, splnili vaše očakávania?

"Potenciál je kvalitný, ale trénovať dvojfázovo sme nemohli. Snažil som sa skĺbiť povinnosti hráčov s tréningovým procesom, ale nezaobišlo sa to bez reptania, že sa ich snažím tlačiť k múru. Ak chceme v tejto súťaži obstáť, musíme dôslednejšie trénovať, lebo bez toho sa výsledky nedostavia. Od niektorých jednotlivcov som očakával viac. Nikomu nechcem vstupovať do svedomia, lebo sú to všetko futbalovo zrelí hráči a vedia, čo všetko pre mužstvo urobili. Chýbali nám góly Pelegrína, zocelenie stredovej formácie od Rusinka. Predpokladal som že starší hráči budú tvoriť kostru mužstva, ale stále nám niekto vypadol a nebolo to ideálne. Odohrali sme dobré zápasy či už v Trebišove alebo aj Banskej Bystrici, kde Pelegrín hral v strede poľa s Rusinkom veľmi dobre. Verím, že ak by dal viac gólov, hneď by sa to prejavilo aj na bodovom hodnotení. Po skončení sezóny mali hráči voľno, avšak od tohto týždňa už budeme trénovať dvakrát až do 15. decembra, keby by sme chceli odohrať prípravný zápas s MFK Košice."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.