Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Celtic bez peňazí na posily

SITA|11. okt 2004 o 11:59

GLASGOW 11. októbra (SITA) - Výkonný riaditeľ Celticu Glasgow Peter Lawwell varoval trénera Martina O´Neilla, že finančná situácia slávneho škótskeho futbalového klubu mu zrejme neumožní získať v januárovom ...

GLASGOW 11. októbra (SITA) - Výkonný riaditeľ Celticu Glasgow Peter Lawwell varoval trénera Martina O´Neilla, že finančná situácia slávneho škótskeho futbalového klubu mu zrejme neumožní získať v januárovom prestupovom termíne žiadne posily. "Máme stratu 7 miliónov libier a tento deficit môže ešte narásť. Ročne zaplatíme 1,4 milióna len na úrokoch, čo by mohla byť mzda špičkového hráča. Obávam sa, že všetky peniaze, ktoré sme odložili bokom pre Martina, sme už minuli," povedal Lawwell.

Úradujúci škótsky majster, ktorého dres oblieka aj kapitán slovenskej reprezentácie Stanislav Varga, prišiel počas letnej prestávky o Liama Millera, Jamieho Smitha i Švédov Henrika Larssona a Johana Mjällbyho. Ako náhrada za toto kvarteto prišli do Celtic Parku len Brazílčan Juninho a Henri Camara. Mužstvu sa napriek dominancii v domácej súťaži nedarí v Lige majstrov, v ktorej zeleno-bieli prehrali doma s Barcelonou i v Miláne s AC zhodne 1:3. O´Neill už požiadal funkcionárov o financie na ďalšie posily, je však možné, že sa bude musieť spoľahnúť iba na súčasný káder.


Súvisiace články