Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Cejkov bez straty bodu na čele pelotónu

Sportnet|Publikované 26. aug 2007 o 22:00

Nacina Ves - Futbalisti Cejkova sa pomaly a isto stávajú šťukou V. ligy juhovýchod. Potvrdilo sa to aj v zápase 3. kola na pôde Nacinej Vsi, ktorá im

podľahla 0:2 (0:1). Aj vďaka tomuto triumfu majú Cejkovčania po troch kolách súťaže plný počet bodov a na konte jeden inkasovaný gól. A to pritom v Nacinej Vsi chránil svätyňu útočník Peter Demeš. "Môj náhradník Luterán je na dovolenke a ďalší brankár Telepčák skončil pôsobenie v našom mužstve. Už v minulosti som v prípade núdze chytal v bráne. Naposledy asi pred 5 rokmi v drese Veľkých Kapušian. Veľmi ma teší, že sme aj po dnešnom psychicky náročnom derby zostali na prvom mieste v tabuľke. Pred sezónou sa káder hodne doplnil a navyše tvoríme výborný kolektív. V stretnutí proti Nacinej vsi sme sa presadili vďaka vyššej futbalovej kvalite. Veď ak by bol v desiatej minúte stav 3:0, nikto by nemohol namietať. Žiaľ zahodili sme aj nemožné. Celkove premieňanie gólových príležitostí sa v tejto sezóne stáva našou slabinou. Upokojil nás presný zásah, ktorý sme zaznamenali v 25. minúte súboja". Uviedol gólman, ktorý je zatiaľ aj najlepším kanonierom mužstva.

Po zmene strán sa jeho tím príliš vtiahol do pokutového územia. Za stavu 0:1 to bola dosť riskantná taktika. "Pri tom v šatni cez polčas sme si povedali úplne niečo iné. Mali sme pokračovať v našej útočnej hre a dať ďalšie góly. Namiesto toho sme sa nechali zatlačiť domácimi, čo bolo dosť nebezpečné. Rozhodca totiž väčšinu osobných súbojov posudzoval v ich prospech, a tak sme sa obávali odpískania penalty. Tá by Nacinu Ves posadila na koňa. (Pozn. red. - v prvom polčase jednu diskutabilnú kopala, ale Gaľa ju nepremenil) našťastie, nič také sa nestalo. Domáci to preháňali s kombinovaním a vlastne si ani nevypracovali vážnejšiu šancu. V závere im dochádzali sily, čo sme využili na vsietenie druhého gólu. V týchto fázach hry sme však opäť nevyužili niekoľko vyložených šancí". Uviedol 33. ročný hráč známy aj z pôsobenia v Trebišove a Slivníku.

Starosta Nacinej Vsi Anton Šándor (obecný úrad výrazne podporuje futbal v obci) bol z výkonu Nacinej Vsi rozčarovaný. "Líder súťaže dosiahol úplne zaslúžené víťazstvo. Bol po všetkých stranách lepším tímom. Nášmu kolektívu chýbal bojovný duch. V niektorých momentoch som mal pocit že odchádza aj kondične. Nič sa nedá robiť, musíme ísť ďalej aj napriek menej vydarenému úvodu sezóny". Povedal.

Peter Demeš z Cejkova v Nacinej Vsi potvrdil, že je skutočne univerzálnym hráčom. Aj keď je s troma gólmi najlepším strelcom mužstva, včera sa postavil do brány a aj bez rukavíc vychytal čisté konto a teda aj víťazstvo svojho mužstva