Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Čechmánkovi pomôže pri riešení dlhov miliardár Ivo Valenta

Bývalý český hokejový reprezentant Roman Čechmánek. (Autor: Foto: Dalibor Glück, MAFRA)
SITA|Publikované 13. aug 2014 o 06:52

Olympijský víťaz z Nagana si zlými investíciami narobil dlhy vo výške vyše 100 miliónov českých korún.

UHERSKÉ HRADIŠTE. Miliardár Ivo Valenta prostredníctvom svojej lotériovej spoločnosti pomôže českému hokejovému brankárovi Romanovi Čechmánkovi postaviť sa na nohy.

Olympijský víťaz z Nagana si zlými investíciami najmä pri stavbe pivovaru a nákupe nehnuteľností narobil dlhy vo výške vyše 100 miliónov českých korún. Od Valentovej spoločnosti Synot dostane polovicu z tejto sumy, keďže milionár zainvestuje do dostavby pivovaru a rekonštrukcie bytovky na námestí v Holešove.

"V rozvoji regionálneho pivovaru vidíme veľký potenciál. Nevylučujeme, že pivovar časom predáme," povedala pre český denník Blesk hovorkyňa holdingu Synot Magda Pekařová. Firma podľa informácií denníka Sport vyplatí aj zaistených veriteľov sumou 36,7 milióna Kč. C

elkovo bude výška investície 50 miliónov. Brankár však ostane dlžníkom (64 miliónov) vo vzťahu k ďalším subjektom i jeho hokejovým kamarátom Petrovi Čajánkovi či Miroslavovi Blaťákovi. Informácie zverejnil web iSport.cz.

Čechmánek má za sebou pôsobenie v NHL, vo Švédsku, v Nemecku i bohatých českých hokejových kluboch.V zámorí chytal dnes 43-ročný rodák z bývalého Gottwaldova (terajší Zlín) za Philadelphiu a Los Angeles.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.