Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Čech stovkárom s nulou v Chelsea

Sportnet|Publikované 4. nov 2008 o 00:00

Petr Čech by chcel prekonať absolútny rekord svojho klubu v počte zápasov s nulou na konte, ktorý drží legendárny Peter Bonetti (205).LONDÝN.

Petr Čech by chcel prekonať absolútny rekord svojho klubu v počte zápasov s nulou na konte, ktorý drží legendárny Peter Bonetti (205).

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili v sobotu v Premier League nad Sunderlandom 5:0 a toto víťazstvo malo pre ich brankára Petra Čecha punc výnimočnosti. Dvadsaťšesťročný český gólman si pripísal na konto jubilejný stý zápas bez inkasovaného gólu v drese londýnskeho veľkoklubu. "Som rád, že som to dotiahol až k stovke núl. Ešte viac ma teší, že väčšinu z nich som vychytal v Premier League a Lige majstrov, teda dvoch najlepších futbalových súťažiach na svete," cituje idnes.cz Petra Čecha.

Rád by prekonal absolútny rekord klubu

Rodák z Plzne je hráčom Chelsea od roku 2004. Na stovku s čistým kontom potreboval niečo viac ako štyri roky, premietnuté do čísel: 180 zápasov Premier League, Ligy majstrov, Anglického a Ligového pohára. Zároveň ho to inšpirovalo k ďalšej výzve. Čech by chcel prekonať absolútny rekord svojho klubu v počte zápasov s nulou na konte, ktorý drží legendárny Peter Bonetti. Počas 20 rokov kariéry v drese "The Blues" 205-krát odchádzal z ihriska bez gólu vo svojej sieti. Čech drží aj rekord anglickej najvyššej súťaže v počte stretnutí s čistým kontom v jednej sezóne. V sezóne 2004/05 nedostal pri ceste za titulom gól v 25 zápasoch. "Je to skvelá vizitka obrany celého mužstva. Ak však budem takto ďalej pokračovať, o päť rokov by som mohol prekonať aj Bonettiho rekord," dodal P. Čech.

Súvisiace články