Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Cavaniho pokračovanie na Copa America je po otcovej nehode otázne

Cavani. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 24. jún 2015 o 09:51

Hráčov otec bol v rodnej krajine účastníkom smrteľnej dopravnej nehody, pri ktorej vyhasol ľudský život.

SANTIAGO. Účasť uruguajského futbalistu Edinsona Cavaniho vo štvrťfinále Copa America proti domácemu Čile je otázna. Ako uviedol tréner národného tímu Oscar Tabarez, hráčov otec bol v rodnej krajine účastníkom smrteľnej dopravnej nehody, pri ktorej vyhasol ľudský život.

Luis Cavani podľa agentúry Reuters v pondelok večer zrazil a usmrtil 19-ročného motocyklistu, polícia ho zdržala v meste Salto. Pri nešťastnej udalosti šoféroval auto patriace jeho synovi.

Tabarez spoločne s celým národným tímom sú pre Cavaniho oporou, no hlavný kormidelník neprezradil, či útočník nastúpi v stredajšom zápase na juhoamerickom šampionáte.

"Rozprávali sme sa s ním a má celú našu podporu. Udalosti ho veľmi zasiahli, ako by zasiahli kohokoľvek v podobnej situácii. Necháme mu čas, aby sa s tým vyrovnal," konštatoval Tabarez.

Samotný Cavani zatiaľ nepovedal, či zostane s tímom alebo odcestuje domov. V utorok mal ešte absolvovať tréning s mužstvom a následne by malo padnúť rozhodnutie o jeho ďalšom pôsobení na Copa America.

Súvisiace články