Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Cassoviu povedie do extraligových bojov Farkašovský

Alexander Farkašovský sa vracia i na post kormidelníka. (Autor: rosa)
Sportnet|Publikované 21. aug 2009 o 22:00

Šéf basketbalovej Cassovie Košice Alexander Farkašovský trénera stále nenašiel. Na pozíciu kormidelníka preto zatiaľ zasadol on sám a je pravdepodobné, že družstvo povedie aj v extraligových zápasoch.KOŠICE. V Cassovii ostal trénerský post uvoľnený po odchode Michaely Hanesovej. V klube hľadali náhradu, ale doposiaľ neangažovali nikoho. Do začiatku extraligy ostáva mesiac.

Požiadal o výnimku

"Rozprával som s viacerými kandidátmi, ale pociťujem úbytok slovenských trénerov, lebo veľa ich radšej odíde kvôli podmienkam do Čiech. Zatiaľ teda družstvo trénujem ja spoločne s asistentkou Katarínou Timkovou. Uvidíme, čo prinesie čas. Ak by som našiel seriózneho sponzora, radšej by som angažoval niekoho, kto sa tomu bude venovať na plný úväzok," prezradil prezident Cassovie Alexander Farkašovský. V hľadaní ho limitujú finančné možnosti, a tak je dosť pravdepodobné, že odtiahne nielen predsezónnu prípravu, ale ostane šéfom lavičky aj v extraligových stretnutiach. "Tak to vyzerá. Požiadal som už aj o výnimku, lebo požadovanú trénerskú jednotku nemám, len dvojku. Myslím si však, že mám dostatok skúseností, keďže som za tie roky trénoval aj medzinárodné súťaže, a tak verím, že mi výnimka udelená bude."

Z kádra, korý končil vlaňajšiu sezónu, odišla pivotka Horváthová, doplnili ho juniorky. S tímom sa pripravuje aj Patrícia Mangerová, odchovankyňa VSS, ktorá sa na niekoľko rokov stratila z basketbalového diania. Rovnako zaberá už aj bývalá hráčka majstrovskej Delty Katarína Timková, ktorá je po pôrode, ale rátajú s ňou okrem úlohy asistentky trénera aj ako s platnou hráčkou. "Postupne sa do toho dostáva a do začiatku extraligy bude pripravená, aby mohla vybehnúť aj na ihrisko. Samozrejme, spočiatku zrejme na kratšie úseky. Má však výbornú prihrávku a množstvo skúseností, ktoré chceme využiť. Pomáha mi aj s tréningovým procesom a vidieť, že mladé dievčatá ju berú."

Košičanky sa v ženskej extralige budú prezentovať oficiálne pod názvom SOŠ železničná Cassovia, keďže spolupracujú s touto školou a v jej telocvični aj hrávajú. Ako už tradične do súťaže vstúpia s veľmi mladým družstvom a viacerými mládežníckymi reprezentantkami. Prvý prípravný zápas absolvujú už zajtra v Poprade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.