Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cassovii išlo pod Urpínom o to, aby sa všetky hráčky rozohrali

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Košice - Basketbalistky CBK Cassovia Košice odohrali v závere uplynulého týždňa turnaj o Pohár SNP v Banskej Bystrici. Cassovia skončila spomedzi

šiestich účastníkov pod Urpínom piata.

"Až na prvý zápas, v ktorom sme útočne úplne vybuchli, turnaj ukázal to, čo sme očakávali. Dievčatá dostali dosť široký priestor na to, aby si to skúsili. Nešlo nám totiž ani tak o výsledky, ale predovšetkým o to, aby sa každá hráčka dostatočne rozohrala. Z tohto hľadiska turnaj splnil účel," zhodnotil turnaj tréner Cassovie Vladimír Karnay (na snímke). Jeho zverenky na úvod v skupine prehrali s ruskou Čevakatkou Vologda, neskorším víťazom podujatia vysoko 36:62 a s domácou UMB Banská Bystrica 64:69. "Proti UMB sme netaktizovali, postavili sme všetky hráčky, ktoré sme mali k dispozícii. UMB diskonuje kvalitnou hráčskou základňou, majú šesť veľmi dobrých basketbalistiek. Bystričanky mali v zápase problémy s našou agresívnou obranou. To je aj naša snaha, aby sme sa práve takouto obranou presadili aj pod ligovými košmi." V zápase o 5. miesto potom Cassovia zdolala výber Uzbekistanu 64:59. "Celok súperiek tvorili behavé dievčatá, technicky dosť vyspelé. Bolo však vidieť, že herne zaostávajú. Prišli na Slovensko pripraviť sa tuším na Ázijske hry, bolo badateľné, že za vyspelou Európou zaostávajú, ale bol to zaujímavý súper."

Pre Cassoviu bolo podujtie v Banskej Bystrici druhým v príprave na novú ligovú sezónu, predtým si otestovali svoju silu na turnaji v košickej starej športovej hale. "S prípravou by bolo zatiaľ všetko v poriadku, až na to, že nás kvária nejaké tie zranenia a prakticky ešte ani jeden prípravný zápas sme neodohrali v kompletnom zložení. V Bystrici nám napríklad chýbala Imbergerová a v poslednom stretnutí už pre zranenie nenastúpila ani Timková, ktorá si mierne natiahla sval. Zostavu teda zatiaľ látame-plátame."

Najbližšie sa Cassovia, podobne ako usporiadajúca Delta predstaví na turnaji O pohár V.O.D.S. v starej športovej hale. "Odohráme ešte tento turnaj, ktorý bude posledným prípravným pred ligou (liga začína 28. septembra - pozn. aut.) a potom zvolíme už len nejaký jeden prípravný zápas ako generálku na najvyššiu súťaž," upresnil ďalší program Cassovie V. Karnay.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.