Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Cassovia ukončí sezónu na domácej palubovke

Najlepšia strelkyňa Cassovie. V posledných štyroch zápasoch dala spomedzi hráčok Cassovie B. Jassová (s loptou) zakaždým najviac bodov. (Autor: sita)
Patrik Fotta|Publikované 7. máj 2016 o 00:00

Basketbalistky BK SOŠŽ Cassovia Košice čaká v nedeľu na domácej palubovke rozhodujúci zápas série o piate miesto s Banskou Bystricou.

Basketbalistky BK SOŠŽ Cassovia Košice čaká v nedeľu na domácej palubovke od 15. hod. rozhodujúci zápas série o piate miesto s Banskou Bystricou. Zverenky trénera Hricka nevyužili sériový mečbal, keď v stredu na ihrisku súpera podľahli domácim hráčkam 44:51.

KOŠICE. O osude zápasu rozhodla nevydarená prvá štvrtina, ktorú Košičanky prehrali 6:18 a hoci náskok postupne sťahovali, nepodarilo sa im dosiahnuť vyrovnanie.

„Dá sa povedať, že úvod zápasu nám nevyšiel, keďže sme prehrávali o 12 bodov. Malo to určite vplyv na priebeh zápasu, ale celkovo si myslím, že sa tam viac bojovalo ako hralo, takže aj to sa odzrkadlilo na skóre,“ povedal tréner Cassovie Ján Hricko.

Z 12 trojok nepadla ani jedna

Najlepšou strelkyňou duelu bola s 26-bodmi Beáta Jassová. Na druhom mieste v počte bodov boli v košickom tíme so šiestimi bodmi Filičková a Migová.

„Bea odohrala vynikajúci zápas. Škoda, že nikto sa ku nej v útoku nepridal. Neviem si to vysvetliť, prečo tomu tak bolo, keďže väčšia nervozita bola skôr na strane domácich hráčok, ktoré vedeli, že musia vyhrať, inak sa sezóna končí, keďže my sme mali mečbal. Odcestovali sme tam bez Katky Timkovej, čo sa tiež mohlo prejaviť, ale na druhej strane v náš prospech hovorili skúsenosti a výšková prevaha,“ skonštatoval Hricko.

Za jednu z hlavných príčin prehry označil nemohúcnosť pri streľbe z diaľky.

„Mali sme celkovo 12 trojkových pokusov a nepadol nám ani jeden. Takže aj toto zohralo svoju rolu.“

Nie je sa už na čo šetriť

V play-off neprehrala Cassovia na domácej palubovke ani jeden zápas a túto sériu by chceli košické basketbalistky potvrdiť aj zajtra.

„Myslím si, že ako Bystrica, tak aj my sme v bojoch o piate miesto zaslúžene. Oni hrajú dobrý rýchly basketbal. My hráme doma a určite chceme potvrdiť výhodu vlastného ihriska a chceme ukázať, že basketbal hrať vieme. Dievčatám som hovoril, aby odohrali zápas s maximálnym nasadením, keďže sa už nemajú na čo šetriť.“

Cassovia nastúpi do záverečného zápasu sezóny v kompletnom zložení už aj s Katkou Timkovou, ktorá svojimi skúsenosťami môže nakloniť misku váh na stranu košického tímu. Tréner Hricko prezradil, na čo si budú musieť dať jeho zverenky najväčší pozor.

„Bystrica je nebezpečná hlavne na trojkovom oblúku plus hrajú rýchly prienikový basketbal, takže toto si musíme zvlášť ustrážiť. Samozrejme musíme si dať pozor aj na vstup do zápasu, ktorý už tentoraz nesmieme prespať,“ povedal lodivod Cassovie.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články