Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Cassovia Tour 2005 v réžii hráčov GBK Geča

Sportnet|Publikované 6. okt 2005 o 00:00

Košice - Na siedmom turnaji v bowlingu sa v herni na sídlisku KVP zúčastnilo 32 hráčov, ktorí od rána dvanásť hodín bojovali o víťazstvo v

kvalifikačných, neskôr v semifinálových a nakoniec v osemčlennom finále o víťaza turnaja.

V kvalifikačnom kole sa najviac darilo neregistrovanému Jurajovi Vincovi, ktorí už pravidelne podáva výkony na úrovni slovenskej špičky. Druhý bol Peter Babinec z GBK pred Nedejlkom Šaranom zo Slovfruitu.

V semifinále potvrdil svoju dobrú formu Peter Babinec, ktorý sa prepracoval na prvé miesto pred Igora Novotného z prvoligového celku Lagúna Spišská Nová Ves a Erika Chorváta z GBK. Konečnou zástavkou v semifinále bolo vyradenie lídrov dlhodobej súťaže Mikuláša Bimbu a Juraja Adamčíka.

Vo finále sa očakával útok na prvé pozície od Nedejlka Šarana, ktorému však nevyšla hneď prvá hra vo finále, ale aj šieste miesto mu stačilo na odsunutie Juraja Adamčíka na tretie miesto. Vynikajúce výsledky z kvalifikácii a semifinále potvrdili hráči z GBK Geča Erik Chorvát a Peter Babinec, ktorí si po druhej hre vytvorili náskok a sami medzi sebou bojovali o víťazstvo. To nakoniec po vyrovnanej hre získal Erik Chorvát s náhodom 602 kolkov čo predstavuje magický priemer 200,6 kolka na hru. Druhý skončil Peter Babinec a až tretie miesto patrí ligistovi Igorovi Novotnému.

Z neregistrovaných bol najlepší opäť Juraj Vinca na štvrtom mieste, ktorý predbehol ďalšieho ligového hráča zo Spišskej Novej Vsi Miroslava Korenka.

Zo žien bola najlepšia Alexandra Adamčíková z GBK Geča pred Slávkou Petrovou z J. Trans Trade. Obidvom hráčkam sa podarilo vytvoriť svoje osobné rekordy.

V celkovom poradí Cassovia Tour 2005 stále vedie Mikuláš Bimba so 180 bodmi pred Nedejlkom Šaranom so 155 bodmi a Jurajom Adamčíkom so 152 bodmi.

V nasledujúcom ôsmom turnaji, ktorý sa uskutoční 23. 10. 2005 sa určite trojica Vinca, Remetei a Babinec zoskupená tesne vedľa seba pokúsi medailové umiestnenia zmeniť.

Súvisiace články