Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Cassovia sa posilnila, pribudli dve hráčky

Sportnet|Publikované 21. okt 2003 o 22:00

Košice - V basketbalovom klube CBK Cassovia Košice tušili už pred začiatkom ročníka, že ich čaká náročná sezóna. Z družstva odišli ďalšie opory

Timková, Markotánová, Krasnočková i Jurčenková a hoci zo susednej Delty I.C.P. im posunuli niekoľko hráčok, oproti vlaňajšku mali pre začiatok najvyššej súťaže k dispozícii menej kvalitný a navyše príliš úzky káder. Prvé extraligové duely tieto konštatovania len potvrdili, a tak v Cassovii sa rozhodli urobiť niečo preto, aby sa v tíme zvýšila konkurencia. V sobotňajšom stretnutí proti Ružomberku sa teda v drese CBK premiérovo objavila Jana Jusková, ktorá prišla z AGM Banská Bystrica. To však nie je všetko, v najbližšom stretnutí na palubovke bratislavskej Istrobanky by už mala za Cassoviu znovu hrať aj Dáša Krasnočková. Táto krídelníčka odišla v lete do Delty I.C.P., ale v nabitom kádri veľa príležitostí nedostávala, a tak sa vracia do materského klubu.

"Krasnočková bude v Cassovii hosťovať, okrem piatkov pred sobotňajšími stretnutiami však bude trénovať naďalej s nami," informoval nás generálny manažér Delty I.C.P. Košice Daniel Jendrichovský a dodal: "Hosťovanie sa vzťahuje len na stretnutia slovenskej extraligy, v Európskom pohári FIBA bude hráčka k dispozícii nášmu klubu. Je možné, že v priebehu sezóny do Cassovie ešte niekoho uvoľníme, ale záležať bude na zdravotnom stave Hanky Jendrichovskej. Tá sa po problémoch s chrbticou pred troma týždňami znovu zapojila do tréningového procesu."

Kým Krasnočkovú návrat do staronového dresu čaká až v sobotu, Jana Jusková si premiéru v Cassovii odbila minulý víkend proti Ružomberku. Odchovankyňa košickej Delty prišla z AGM Banská Bystrica, hoci uplynulú sezónu pod Urpínom už nepôsobila, pretože hosťovala v druholigovej Abovii Košice. "Študujem v Banskej Bystrici a rozhodla som sa, že s basketbalom skončím, minulú sezónu som odohrala už len druhú ligu v Abovii. Tohto roku sa mi však trošku uvoľnili školské povinnosti, tak som sa rozhodla, že sa na palubovky najvyššej súťaže vrátim. Po dohode s pánom Farkašovským a trénerom sme môj príchod do Cassovie uzavreli," vysvetlila okolnosti príchodu Jana Jusková, ktorá už najvyššiu súťaž okúsila v banskobystrickom drese. Museli ju zástupcovia košického klubu dlho prehovárať na návrat do elitnej súťaže? "Viac-menej aj áno (úsmev). Povedala som si však, že by sa tu dalo niečo urobiť, aby sme sa s ostatnými družstvami mohli pobiť o zotrvanie v najvyššej súťaži, takže som prikývla. Súťaž vyzerá byť v dolnej polovici dosť vyrovnaná."

Jana Jusková nastúpila do idúceho vlaku, takže za pochodu musí dobiehať tréningové resty. "Letnú prípravu som takpovediac ani neabsolvovala, trénujem v Cassovii s menšími pauzami tretí týždeň, takže do toho naozaj v podstate len naskakujem." Po kondičnej stránke jej teda určite úvodné zápasy dajú poriadne zabrať. V prvom dueli proti Ružomberku zaznamenala 4 body, ale tréner sa na ňu chce spoliehať predovšetkým v obranných činnostiach. Cassovia s Ružomberkom prehrali 43:78, aj keď v polčase to bolo iba 27:36. Po zmene strán však už jasne dominoval hosťujúci kolektív. "Prvý polčas prekvapil aj mňa, hrali sme v ňom s majsterkami vyrovnanú partiu. V minulom ročníku som najvyššiu súťaž až tak pozorne nesledovala, takže som nemala prehľad, v akom zložení je Ružomberok. Možno keby hrala zranená Imbergerová, mohlo to byť vyrovnanejšie aj po prestávke."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.