Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Cassovia pobabrala záver

Sportnet|Publikované 26. okt 2003 o 23:00

Košice - Basketbalistky CBK Cassovia Košice predohrali svoje stretnutie 4. extraligového kola už v piatok pod košmi bratislavskej Istrobanky. Aj po

tomto stretnutí však na konte ich víťazstiev svieti nula, pretože Kośičanky prehrali 68:82.

"Do zápasu sme vstupovali s víťaznými ambíciami. Zachytili sme úvod stretnutia, začali sme agresívne brániť od polovice ihriska a to nám vychádzalo," začal odvíjať niť stretnutia pod bratislavskými košmi tréner Cassovie Ivan Kurilla (na snímke). "Potom sme sa však súperovi prispôsobili a nezachytili sme ich trend. Ich hráčky sa rozbehli, najmä rozohrávačka Szíjjártová, ktorá nám nastrieľala 25 bodov." V polčase domáce natiahli náskok na dvanásť bodov. "Po nástupe do druhého polčasu sme zase skvalitnili obranu a skvalitnili dôraz. Stiahli sme nások súpera, dokonca sme sa dostali do vedenie 62:61. Potom sme s niekoľkých streleckých pokusov nedali koše a domáce idividuálnym výkonom Szíjjártová a spol. natiahli na znovu na rozdiel 12 bodov, ktorý v závere ešte narástol." Spomínaný stav 62:61 pre Cassoviu svietil na tabuli v 32. minúte duelu. Zvyšné minúte však Košičanky absolútne nezvládli, prehrali ich 6:21 a na vidinu prvého víťazstva mohli zabudnúť. "Opäť sa ukázalo to, o čom som rozprával už v príprave po návrate z kanadského turné. Nezvládame závery zápasov. Toto jednoducho musíme prekonať, lebo stretnutia sa vyhrávajú práve v závere. Samozrejme, pri dueloch vonku sa musíme vyrovnať i s tým, že rozhodcovia väčšinou podržia domáci tím. Záverečné minúty však musíme zvládať, to je najdôležitejšia úloha. Inak potom darmo, že celý zápas je vyrovnaný a dokážeme stiahnuť aj manko súpera a vrátiť sa do zápasu. V konečnom dôsledku nám to nič nepomôže, keď pokazíme záver."

Cassovia mala na Istrobanke okrem Juskovej (do družstva prišla z AGM B. Bystrica minulý týždeň) k dispozícii už aj Dášu Krasnočkovú, ktorá sa vrátila na hosťovanie z Delty I.C.P. Po zranení prvýkrát v tejto sezóne nastúpila už i rozohrávačka Vacková. "Návratom Krasnočkovej, ktorá dala 13 bodov, sa konkurencia na poste krídelníčok zvýšila. Vyzdvihol by som aj výkon Juskovej, ktorá hrala veľmi kvalitne v obrane i útoku. Vidieť, že pre družstvo bude prínosom. Okrem nej nám však, rovnako ako v poslednom dueli proti Ružomberku, nezabrali pivotky. Šoltísová sa síce rozbehla, ale až v druhom polčase," dodal I. Kurilla.

Keďže všetky ostatné družstvá už minimálne raz vyhrali, Cassovia sa usadila na dne extraligovej tabuľky. Najbližšiu sobotu privíta na domácej palubovke bratislavský Slovan a víťazstvo nad týmto protivníkom potrebuje ako soľ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.