Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Cassovia nečakane deklasovala Istrobanku

Sportnet|Publikované 15. dec 2002 o 23:00

CBK Cassovia Košice - Istrobanka LS UK Bratislava 86:57 (20:10, 48:28, 65:44)Hosťujúci kolektív prišiel do Košíc bez trénera Bublávka, ktorý leží

CBK Cassovia Košice - Istrobanka LS UK Bratislava 86:57 (20:10, 48:28, 65:44)

Hosťujúci kolektív prišiel do Košíc bez trénera Bublávka, ktorý leží so srdcovými ťažkosťami v nemocnici. Cassovii chýbala pre zápal priedušiek Imbergerová a ešte nie celkom fit po chorobe nastúpila Vacková, napriek tomu stretnutie prinieslo nečakaný priebeh a prekvapujúci výsledok.

V úvode oba tímy dosť kazili, no domáce sa rýchlo spamätali, do hry naskočila skúsená Markotánová a v 8. minúte viedli 15:8. V druhej štvrtine už domáce na palubovke jasne dominovali, dobre bránili a odoberali lopty favorizovaným súperkám, ktoré hrali veľmi nekoncentrvane, akoby bez chuti. Košičanky sa snažili produkovať rýchlu hru a v 16. minúte viedli 40:16. V hosťujúcom kolektíve v tých chvíľach neexistovala obrana, kým východniarky hádzali jednu trojku za druhou. Po polčase náskok Cassovie ešte narástol, po ďalších dvoch presných pokusoch spoza oblúka vyhrávala v 32. minúte už 71:44. Fazónu nemal v bratislavskom tíme ani výkon skúsenej Jeleny Marenčíkovej, ktorá dala len tri body a rýchlo sa vyfaulovala. Keď šesť minút pred koncom schádzala z ihriska pre päť faulov aj domáca Markotánová, vyprevádzal ju potlesk, ktorý si za dobrý výkon naozaj zaslúžila (Mimochodom, aj po tomto zápase ostala verná svojej zásade, že pre noviny sa jej rozprávať veľmi nechce. "Napíšte len, že ďakujem všetkým spoluhráčkam za to, že odčinili poslednú prehru v Poprade," skonštatovala po vydarenom stretnutí.). V závere sa duel už iba dohrával. Cassovia vyvrátila tabuľkové predpoklady naruby, keď Istrobanku deklasovala jednoznačným 29-bodovým rozdielom.

Cassovia: Timková 19 (2 trojky), Markotánová 15 (1), Vacková 13 (2), Krasnočková 13 (3), Šoltísová 12, Jurčenková 7, Karnayová 5, Stantienová 2, Čižmárová 0, Turáková 0. Najviac bodov Istrobanky: Vyňuchalová 14, Szíjjártóová 10, Kozáčiková 8. TH: 21/12 - 15/13, trojky: 8 - 2, rozhodovali: Gabara a Zubák, 150 divákov. Štvrtiny: 20:10, 28:18, 17:16, 21:13.

Delta V.O.D.S. Košice - ŽBK DOVE Poprad 86:58 (25:16, 38:29, 63:37)

Úspešný nováčik začal aj v Košiciach nebojácne a zaznamenal prvé dva koše stretnutia. V 9. minúte však už bolo 25:12. Delta (v zostave už aj s novou posilou Kováčikovou) ťažila z rýchlej hry, vychádzali jej brejkové situácie. Košičanky bojovali aj v obrane, kde sa predviedli i niekoľkými vydarenými blokmi. Popradčanky sa nevedeli presadiť, výbornú prácu odvádzala domáca Škvareková. Kolektív spod Tatier však v závere druhej štvrtiny využil slabšiu pasáž Delty a znížil na polčasových 38:27. Po zmene strán však Košičanky neponechali nič na náhodu a znovu sa hostkám, vzdialili až na 59:35. Popradčanky mali slabú streľbu a postupne z palubovky 'odchádzali'. Domáce im tesnou obranou znepríjemňovali život a odoberali lopty, ktoré košické krídelníčky z následných protiútokov nemali problém dopraviť do koša. Žlto-modré na ihrisku koncertovali a svoju dominanciu pretavili na hladké víťazstvo o 28 bodov.

Najviac bodov: I. Jalčová 18, Nagyová 15, Šodová, Garčárová a Škvareková po 14, Šodová 12 - Kuklová 11, Kupčíková 10, Kalafutová 9. TH: 22/15 - 11/9, trojky: 1 - 1, rozhodovali: Černušák a Matejčík, 600 divákov. Štvrtiny: 25:16, 13:13, 25:8, 23:21.

AGM Banská Bystrica - Slovan Jopa Bratislava 67:68 (19:14, 35:27, 52:44), SCP Ružomberok - UMB Banská Bystrica 86:65 (22:15, 45:31, 71:52).