Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Cassovia načasovala formu na záver sezóny

Vyhli sa bojom o záchranu. Cassovia si s určitosťou zahrá extraligu aj o rok. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 20. apr 2016 o 22:00

Súbojom o piate miesto s Banskou Bystricou zakončia basketbalistky BK SOŠŽ Cassovia Košice sezónu 2015/16.

Zverenky trénera Jána Hricka sa vyhli bojom o záchranu, keď zdolali Poprad 3:1 na zápasy. Košičanky ukazujú, že záver sezóny a predovšetkým zápasy v play-off ich zastihli v ideálnej forme.

KOŠICE. V závere základnej časti sa dokázala Cassovia vyšvihnúť na siedmu priečku, čo bol podľa trénera Hricka jeden z kľúčových faktorov, ktorý naštartoval jeho hráčky k výborným výkonom.

„Psychicky nás to pozdvihlo a v tíme sa ukázala dobrá atmosféra. V sérii s Popradom sme síce prehrali úvodný duel o 13 bodov, ale herne sme ho zvládli celkom dobre. Druhý zápas sme hrali doma a chceli sme jednoznačne vyhrať, na čo sme boli nastavení mentálne. Aj vďaka tomu sme ho zvládli a ďalší duel v Poprade sme sa už viezli na pozitívnej vlne. Boli sme aj v psychickej aj hernej pohode a všetko nám vychádzalo,“ povedal tréner Ján Hricko.

Záverečný duel série vyhrala Cassovia 57:52, vďaka čomu si zahrá s Banskou Bystricou o konečné piate miesto.

„Posledné stretnutie bolo obojstranne dosť nervózne a rozhodovali v ňom maličkosti, my sme záver zvládli lepšie, a preto sme uspeli. Treba však poznamenať, že Popradu sa zranila kapitánka Petríková a to ovplyvnilo výkony celého družstva,“ skonštatoval Hricko.

Zatiaľ neoslavovali

Cassovia sa postavila papierovým prognózam a mierneho favorita napokon poslala do bojov o záchranu. Cieľ zo začiatku sezóny tak košický tím splnil do bodky a pomaly môže oslavovať.

„Zatiaľ na to ešte nebol čas, ale úprimne sme radi, že sme postúpili vyššie. Musíme sa teraz sústrediť na zápasy s Banskou Bystricou, takže ak bude nejaká oslava alebo posedenie, tak až po tejto sérii,“ povedal Hricko.

Basketbalistky Cassovie si s určitosťou po skončení play-off polepšia, keďže po základnej časti obsadili siedme miesto a v bojoch o umiestnenie už nemôžu byť horšie ako šieste.

„Mali sme aj nejaké zranenia v tíme, ale to je bežná vec, ale určite môžeme byť spokojní s tým, ako nám záver sezóny respektíve zápasy v play-off vychádzajú. Z môjho pohľadu ide o správne načasovanie výkonnosti celého družstva.“

Výkonnosť stúpa

S Banskou Bystricou majú Košičanky po základnej časti vyrovnanú bilanciu – dve víťazstvá a dve prehry. V sérii o piate miesto však budú miernym favoritom košické basketbalistky.

„Očakávam vyrovnaný basketbal. Banskobystričanky sú mladé a dravé. Hrajú rýchly basketbal a majú skúseného trénera. Dobre strieľajú za tri body, ale v každom prípade my začíname sériu doma, takže budeme chcieť túto výhodu zužitkovať. Naša výkonnosť stále stúpa, ale musíme byť opatrní a vykonať všetky veci dôsledne a byť disciplinovaní. V náš prospech hovorí určite výšková prevaha a možno aj o čosi viac skúsenosti,“ skonštatoval Hricko.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.