Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Cassovia Košice nemala v Poprade nárok

Suverénny triumf. Popradčanky sfúkli Cassoviu Košice z palubovky. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|6. okt 2015 o 00:00

Vysoko deklasoval extraligový nováčik z BAM Poprad v premiérovom domácom zápase basketbalistky Cassovie.

Vysoko o 36 bodov deklasoval extraligový nováčik z BAM Poprad v premiérovom domácom zápase basketbalistky košickej Cassovie. Tá pod Tatrami sklamala, naopak, Popradčanky milo prekvapili.

POPRAD. Po troch prehrách vonku, kde popradský nováčik narazil na favorizované družstvá Good Angels Košice, Šamorín a Ružomberok sa zverenky srbského trénera Igora Skočovského prezentovali pred domácim publikom vo výbornom svetle.

Od úvodných sekúnd boli lepšie vo všetkých herných činnostiach a ich náskok postupne narastal.

„Som veľmi šťastný, že sme vyhrali a že sme po tisícich dňoch vrátili extraligu do Popradu. Úvodné tri zápasy boli pre nás veľmi náročné. Teší ma, že sme ukázali náš potenciál. Toto víťazstvo by nám malo pomôcť aj po mentálnej stránke. Čakal som vyrovnanejší priebeh, Cassovia však mala za sebou ťažký zápas v Banskej Bystrici, kde prehrala o bod. Takéto vysoké víťazstvo som ale nečakal. Verím, že naša hra bude ešte pestrejšia,“ spokojne uviedol tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Zisťujú, aká je extraliga

Už úvod sezóny naznačil, že chémia v kádri funguje a v Poprade je vývojaschopný kolektív, ktorý sa môže len zlepšovať.

„Máme tu hráčky, ktoré už hrali extraligu. Pre väčšinu tých mladších je to ale niečo nové. Teraz zisťujú, aká je extraliga, čo je to nasadenie, sila, rýchlosť. Nemajú to ľahké, ale každý deň s tým bojujú na tréningu. Chce to čas, trpezlivosť,“ doplnil po vydarenej domácej premiére Igor Skočovski.

Už v stredu sa BAM Poprad predstaví na palubovke Piešťan, najbližší domáci zápas odohrá v sobotu proti Slovanu Bratislava.

Výsledky – streda: MBK Ružomberok – BAM Poprad 89:48 (51:16). Najviac bodov BAMP: Petríková 16, Hadačová 12, Pavlendová 11, nedeľa: BAM Poprad – BK SOŠŽ Cassovia Košice 83:47 (41:25). Najviac bodov BAMP: Theiner 19, Pavlendová 17, Petríková 16.

Súvisiace články