Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Cassovia Hockey Cup 2008 organizuje partia hokejových nadšencov

Sportnet|Publikované 8. aug 2008 o 22:00

V Steel Aréne súčasne aj 61. ročník Tatranského poháraKošickí hokejisti odohrali včera prvé prípravné stretnutie s extraligovým nováčikom z Banskej

V Steel Aréne súčasne aj 61. ročník Tatranského pohára

Košickí hokejisti odohrali včera prvé prípravné stretnutie s extraligovým nováčikom z Banskej Bystrice. V poradí druhý duel ich čaká v utorok v Steel Aréne proti Popradu. Pred začiatkom najvyššej súťaže môžu diváci vidieť oceliarov v akcii na domácom ľade už len koncom tohto mesiaca. Od 27. do 29. augusta sa v Steel Aréne uskutoční Cassovia Hockey Cup 2008, ktorý je spojený so 61. Ročníkom Tatranského pohára.

KOŠICE. Hlavným organizátorom medzinárodného hokejového turnaja je spoločnosť Magnol Servis s.r.o. Tá sa podujala usporiadať podujatie, ktoré hokejovému mestu akým sú Košice roky chýbalo. No a keďže v Poprade je v plnom prúde rekonštrukcia zimného štadióna, 61. ročník tradičného turnaja Tatranský pohár je spojený s Cassovia Hockey Cupom 2008. Viac o tomto podujatí nám v rozhovore prezradil marketingový riaditeľ Cassovia Hockey Cup a konateľ spoločnosti Magnol Servis s.r.o Zoltán Šimko.

Čo vás viedlo k tomu, aby ste v Košiciach zorganizovali medzinárodný hokejový turnaj?

"Máme radi hokej, pár nadšencov hokeja si uvedomovalo ako takéto podujatie tomuto mestu chýba. A tak sme sa rozhodli usporiadať nultý ročník."

Kuriozitou je, že ide súčasne aj o 61. ročník Tatranského pohára. Ako vlastne došlo k spojeniu dvoch turnajov?

"Myšlienka zorganizovať turnaj v Steel Aréne tu už bola, v tom termíne sa rok čo rok koná aj Tatranský pohár. Popradčania, ktorí ho usporadúvajú však rekonštruujú štadión a po vzájomnej dohode s nimi sme dospeli k tomu, že na nultom ročníku Cassovia Hockey Cupu a 61. ročníku Tatranského pohára budú Popradčania hostia a súčasne aj domáci. Turnaje sa zorganizujú spoločne, nedôjde tak prerušeniu dlhoročnej histórie Tatranského pohára."

Na Tatranskom pohári bolo zvyčajne šesť účastníkov. V Steel Aréne sa predstaví kvarteto HC Košice, KK Poprad, HC Vítkovice a HC Rouen...

"Tak sme sa dohodli s riaditeľom popradského hokejového klubu Tiborom Turanom. Turnaj štyroch mužstiev sa bude hrať tri dni, s tým, že sa stretne každý s každým."

Neplánovali ste pritiahnuť do Košíc aj súpera zvučného mena?

"Myslím, že Vítkovice ako tradičný účastník Tatranského pohára predstavujú kvalitu a Rouen je viacnásobným majstrom Francúzska. Pritom zaň hrajú len dvaja Francúzi, aj to reprezentanti. Treba si uvedomiť, že je to pre nás len nultý ročník a ťažko sa zháňa špičkový európsky klub, pokiaľ o turnaji nemáte referencie. Verím, že o rok sa nám budú kluby oslovovať ľahšie, už budeme môcť povedať, že máme niečo za sebou."

Košický hokejový klub sa na organizácii turnaja nepodieľa?

"Nie je organizátorom turnaja, ale prezident HC Ľubomír Veme a generálny manažér klubu Juraj Bakoš nám pri viacerých záležitostiach pomohli."

Ako je to so vstupenkami. Fanúšikovia už asi zaregistrovali, že permanentky platia len na prípravné zápasy, ale na turnaj si budú musieť zakúpiť lístok...

"Permanentky to je klubová záležitosť a HC Košice nie je organizátorom. Turnaja sa oceliari zúčastnia na základe pozvania. Permanentky teda na turnaji neplatia. A nemohli sme sa vydať ani cestou vstupu zdarma. Veď aj toto je komerčná záležitosť a náklady na usporiadanie turnaja, ktorý je navyše dotovaný, sú vysoké. Stanovili sme teda vstupné, na zápasy Košičanov začínajúce o 18, hodine je to 100 korún pre dospelých a 80 korún deti do 130 centimetrov. Na stretnutia začínajúce o 15. hodine 50 respektíve 30 korún."

Rátate s tým, že podujatie sa stretne s väčším diváckym ohlasom?

"Košice žijú hokejom už roky. Fanúšik si želá dobrý hokej, takže verím, že tribúny sa budú zapĺňať. YAj keď pri nultom ročníku je ťažké robiť prognózy."

TOMÁŠ TÓTH

tomas.tothkorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.