Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Cassovia deklasovala nováčika a už nie je posledná

Sportnet|Publikované 30. nov 2003 o 23:00

Košice - Basketbalistky CBK Cassovia Košice si po piatkovcej predohrávke 9. kola vydýchli. V tabuľke totiž už nie sú posledné a vymizla aj nula z

kolónky ich víťazstiev. Tešil aj sbôsob, akým k prvému triumfu v súťaži dokráčali, keď Myjave doma naložili debakel 104:36.

Cassovia sa na duel proti nováčikovi hotovala, pretože nad týmto protivníkom musí vyhrávať, ak sa chce zachrániť. Nič iné, ako víťazstvo si domáce nepripúšťali, hoci v 2. kole v Myjave prehrali 73:79 po predĺžení. "Pred stretnutím nejaká nervozita určite bola, ale každá z nás verila, že vyhráme. Už sme museli," priblížila predzápasovú atmosféru v tíme pivotka Cassovie Jana Stantienová. "Tréneri nám pred zápasom prízvukovali jediné - obrana, obrana, obrana. Našťastie, sa nám v nej naozaj aj darilo, veď sme dostali len 36 bodov a išlo to aj v útoku. Dôležité bolo, že sm dobere začali, veľmi nám pomohla Eva Antalecová, ktorá prvú štvrtinu odtiahla." V polčase už Cassovia vyhrávala 53:19, takže zvyšok stretnutia mohla dohrať v absolútnom v pokoji. "Jasné, že to bolo lepšie ako keby sme sa naťahovali o každý bod," prikývla J. Stantienová, ktorá sa v piatkovom dueli utvorila svoj extraligový strelecký rekord, keď zaznamenala 31 bodov. V prvej lige ešte v drese rezervy Delty preskočila vlani už aj štyridsaťbodovú hranicu, ale prvá liga sa s extraligou porovnávať ani zďaleka nemôže. "Veru, toto sa mi ešte v extralige nestalo. Hralo sa mi veľmi dobre, padalo mi všetko, či z ľavej, alebo z pravej strany. Cítila som sa v pohode, asi aj preto, že som nastúpila až v druhej štvrtine, keď sme už mali veľký náskok."

Vzhľadom na piatkový výsledok sa zdá neuveriteľné, ako mohli Košičanky v Myjave v úvode sezóny prehrať. "Neviem, to už sa ma pýtali viacerí. Myjava však vtedy, predsa len, hrala doma a bol to úplne iný zápas. Nastúpila vtedy aj ich trénerka Kalistová a táto jedna hráčka nás všetkých položila. Teraz Kalistová nehrala." Navyše, Cassovia má oproti prvému vzájomnému duelu už značne posilnený káder.

Pohľad do tabuľky pre hráčky Cassovie po výhre nad Myjavou už nie je taký strašný, nováčika totiž o skóre predstihli. Myslí si J. Stantienová, že Cassovia má na to, aby zdolala aj iné družstvá, alebo je 'odsúdená' víťaziť len nad Myjavou? "Ja si myslím, že máme šancu doma so Slovanom, Istrobankou a možno aj vonku. Keď budeme bojovať tak, ako v piatok, určite máme príležitosť na ďalšie víťazstvá." V najbližšom kole to však pôjde len veľmi ťažko, musela by totiž motyka vystreliť, aby Cassovia vyhrala v Ružomberku. "Keby sme hrali tak, ako proti Myjave a Ružomberok tak, ako u nás, keď nepredviedol veľmi dobrý výkon, mohli by sme uhrať nejaký prijateľný výsledok. Ja dúfam, že Ružomberčanky potrápime," dodala 19-ročná pivotka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.