Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

CAS potvrdil pôvodný trest pre Caňasa

SITA|Publikované 24. máj 2007 o 15:00

ŽENEVA 24. mája (SITA) - Športový arbitrážny súd (CAS) v Ženeve rozhodol v prípade dopingového previnenia argentínskeho tenistu Guillerma Caňasa o zachovaní pôvodnej výšky trestu - 15 mesiacov. V stanovisku ...

ŽENEVA 24. mája (SITA) - Športový arbitrážny súd (CAS) v Ženeve rozhodol v prípade dopingového previnenia argentínskeho tenistu Guillerma Caňasa o zachovaní pôvodnej výšky trestu - 15 mesiacov. V stanovisku CAS sa uvádza, že po dôkladnom preštudovaní pôvodného spisu sa nevyskytli žiadne nové skutočnosti, ktoré by sudcov oprávňovali k revidovaniu pôvodného rozhodnutia. Ako je známe, dnes 29-ročný Argentínčan žiadal úplné očistenie svojho mena a anulovanie pôvodne dvojročného trestu za údajné dopingové previnenie. CAS v máji 2006 zmiernil Juhoameričanovi trest od Asociácie tenisových profesionálov (ATP) z dvoch rokov na 15 mesiacov na základe uznania niektorých dôvodov bývalej svetovej osmičky, ktorá tvrdila, že nenesie vinu na pozitívnom dopingovom teste (diuretická látka hydrochlorothiazid) z turnaja v Acapulcu v roku 2005.

Caňas sa ešte v závere minulého roka vrátil na okruh ATP a to vo veľkom štýle. Hoci mu v septembri 2006 patrila v rebríčku ATP Entry pre nasadzovanie až 514. pozícia, po sérii skvelých výkonov sa dostal až na súčasné 22. miesto. Husársky kúsok sa mu podaril najmä na úvodných dvoch tohtoročných podujatiach série ATP Masters v Indian Wells a Miami, kde sa mu podarilo zakaždým zdolať svetovú jednotku Rogera Federera.

Súvisiace články