Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Carvalho a Bosingwa na ME nepôjdu, vyhlásil tréner Portugalska

TASR|17. nov 2011 o 10:48

Dvojica zároveň deklarovala svoj nezáujem reprezentovať Portugalsko, kým bude Bento vo funkcii kouča. Rovnako striktný postoj zaujal aj tréner.

LISABON. Ricardo Carvalho a Jose Bosingwa určite nebudú súčasťou portugalskej futbalovej reprezentácie na EURO 2012 v Poľsku a na Ukrajine. Vyhlásil to 42-ročný kormidelník Portugalska Paulo Bento, pričom oficiálnym dôvodom sú disciplinárne prehrešky oboch hráčov.

Carvalho v auguste svojvoľne odišiel z prípravného kempu národného tímu pred kvalifikačným stretnutím proti Cypru, keď zistil, že absentuje v základnej zostave. Bosingwa vyjadril nespokojnosť so svojou neúčasťou v barážovom dvojzápase proti Bosne a Hercegovine s dodatkom, že Bento nie je spôsobilý viesť "Seleccao".

Dvojica zároveň deklarovala svoj nezáujem reprezentovať Portugalsko, kým bude Bento vo funkcii kouča. Rovnako striktný postoj zaujal aj tréner. Podľa neho neexistuje možnosť, že by sa duo do reprezentácie pred EURO 2012 vrátilo. "Neexistuje ospravedlnenie, ktoré by to napravilo. EURO 2012 si pozrú ako diváci," vyhlásil.

Podľa Benta predstieral obranca Chelsea Londýn pred februárovým prípravným duelom proti Argentíne zranenie. To je podľa trénera dôvod, prečo s ním nepočítal v kvalifikácii.

"Hráč nikdy nesmie, za žiadnych okolností, predstierať zranenie, aby nehral za národný tím. Všetci spoluhráči videli, čo urobil. Každý musí niesť zodpovednosť za vlastné chyby," uzavrel Bento.

Súvisiace články