Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Čarnoká šetriť nechcela, šampanské by kupovala rada

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 22:00

Košice Konečne si basketbalistky K Cero I.C.P. trochu vylepšili strelecké štatistiky. V dvoch úvodných kolách najvyššej súťaže bodmi akoby šetrili.

Pravda postupne ich predsa len pribúda, s Popradom ich zaznamenali 64, proti Cassovii 73 a v sobotu s Myjavou 98. Aj toto víťazstvo sa očakávalo, veď Spartak nepatrí medzi súperov, ktorí by mohli čo len potrápiť obhajcu extraligového prvenstva.

V prvom polčase sa na kôš hostí valil jeden útok za druhým. Pod tým košickým sa prezmenu Myjava veľmi k slovu nedostávala. Hráčkam K Cero stačilo držať priemerné tempo a súper naň nestačil. "Ten náskok postupne rástol. Mohli sme si hrať pokojne to svoje. Ja som sa snažila odovzdať na ihrisku všetko, veď aj v takomto jasnom stretnutí sa môžete fyzicky vyžmýkať," presvedčená je rozohrávačka Jana Čarnoká.

Po zmene strán favorit ubral plyn. Najmä v obrane mal okienka. Hráčkam veľmi nevoňalo brániť v maximálnom nasadení v čase, keď bolo o víťazovi dávno rozhodnuté. "Asi sme už v druhom polčase neboli také pozorné. Vyhrávali sme vysoko, zrejme kvôli tomu sme dostali niekoľko lacných košov."

Jana má len osemnásť, ale na svojich pleciach neraz veľkú zodpovednosť. V čase keď družstvu chýbala Slávka Frniaková bola práve ona dirigentkou tímu. A tá ťarcha jej trochu zväzuje ruky.

"Je to veľká zodpovednosť, byť tvorcom hry v takomto tíme. Práve preto je to niekedy ťažké. Som rada, ak hrá prvé husle Slávka a ja nastupujem z lavičky. Potom sa mi ľahšie dýcha. Pokojnejšia som aj keď sme na ihrisku obe," priznala v sobotu sedembodová talentovaná Banskobystričanka.

Košičanky už siahali na stobodovú métu. Práve Čarnoká ju mohla pokoriť. Jej pokus v posledných sekundách v koši neskončil. "Mrzí ma, že to tam nepadlo. Bola som presvedčená, že ten kôš dám. V predchádzajúcom zápase som v závere dala trojky. Verila som si aj teraz," štvalo Janu, že jej družstvo sa nedočkalo prvej stovky. "Po zápase si zo mňa baby robili srandu. Vraj som to nedala naschvál, aby som nemusela nič platiť. Že som len chcela ušetriť, lebo som vedela, že ten kto prekoná stovku musí kúpiť aspoň šampanské. Ja by som ho radšej kupovala," dodala s úsmevom.

DO RASTRA!!!

Už zajtra cestuje náš majster na prvé stretnutie Európskej ligy basketbalistiek. Do súťaže vstúpi K Cero I.C.P. v litovskom Vilniuse. Štvrtkový duel bude pre Janu Čarnokú euroligovým krstom. "Pred zápasom budem určite nervózna. V poslednom čase veľa premýšľam nad tým, aká náročná liga nás čaká, čo si v nej budem či nebudem môcť dovoliť," priznáva Jana, že pre ňu to bude krok do neznáma. Ale aj pred súbojom s naposledy tretím tímom Euroligy chce byť optimistka. "Vo Vilniuse by sme mohli prekvapiť. Do každého zápasu ideme s tým, že sa dá vyhrať. A pokúsime sa o to aj v Litve." (tt)

DEBUTANTKA

Košice - V stretnutí tretieho kola extraligy basketbalistiek v zápise stretnutia objavilo jedenásť hráčok K Cero I.C.P. Do listiny strelcov sa v súboji s Myjavou (98:41) zapísalo desať hráčok Košíc. Po prvý raz si v majstrovskom zápase obliekla dres ohajcu Patrícia Čižmárová. Hráčka, ktorá prišla zo susednej Cassovie odohrala šesť minút. Za ten čas sa odhodlala k jednému streleckému pokusu. Keďže však bol neúspešný na premiérový bod v K Cero I.C.P. si bude musieť počkať. V sobotu jej ešte nebolo súdené.

VŠILMLI SME SI

Košice - Krídelníčka K Cero I.C.P. Ivana Jalčová síce v stretnutí s Myjavou sedela na košickej lavičke, ale len v civile. Zdá sa, že smola sa jej lepí na päty, lebo už niekoľko týždňov sa jej achilovka nechce umúdriť. V strede týždňa ju slovenská reprezentantka zaťažila v prípravnom súboji s maďarským Pécsom a opäť sa ozvala. "Ivana nie je stopercentne v poriadku, preto sme ju museli šetriť. Ale do Vilniusu s nami na Euroligu letí, letenku máme i tak vystavenú aj na jej meno," uviedol generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.