Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Cára Pavloviča vyprevádzal na poslednej ceste potlesk

Pri rakve stáli bývalí futbalisti. (Autor: Veronika Čorňáková)
Sportnet|Publikované 1. feb 2013 o 23:00

Sála Čierneho orla PKO v Prešova bola miestom verejnej rozlúčky s Ladislavom Pavlovičom.

Historická sála Čierneho orla PKO v Prešova bola miestom oficiálnej verejnej rozlúčky s významnou osobnosťou mesta, prešovského a československého futbalu. Vo veku nedožitých 87 rokov skonal 29. januára 2013 v ranných hodinách Ladislav Pavlovič.

PREŠOV. Historická sála Čierneho orla v Prešove tlieskala prešovskej futbalovej legende včera na pravé poludnie posledný raz.

So zosnulým Ladislavom Pavlovičom sa prišlo rozlúčiť množstvo ľudí, ako sme si všimli, z celej republiky. Pri vystavenej rakve so zosnulým sa striedali jeho bývalí zverenci.

Oficiálne sa s ním lúčil primátor mesta Prešov Pavel Hagyari, generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment, za Združenie futbalových internacionálov Tatrana Prešov Milan Laca.

Po záverečnom slove moderátora Marcela Merčiaka k pozostalým rodinným príslušníkom zaplnená sála vyprevádzala rakvu so zosnulým Ladislavom Pavlovičom spontánnym, niekoľko minút trvajúcim potleskom.

foto
Prešov sa lúčil s legendárnym Lacom Pavlovičom

Futbalový pojem

Vo svete futbalu jednoducho pojem. Vzor klubovej vernosti. Za Tatran Prešov odohral 25 sezón. F utbalista s neodmysliteľnou sedmičkou na chrbte bol dvojnásobným kráľom československých ligových strelcov.

V Klube ligových kanonierov mu patrí odznak s číslom štyri, za 164 presných zásahov.

Ladislav Pavlovič štrnásťkrát reprezentoval Československo a dal dva góly. S futbalom precestoval vyše tridsať krajín sveta, no vždy sa rád vracal do rodného Prešova.

Svoju obdivuhodnú futbalovú kariéru, počas ktorej tento rytier športu, prezývaný aj ako „prešovský futbalový cár“, zakončil 11. mája 1966 v rozlúčkovom zápase s Honvédom Budapešť ako 40-ročný, keď šesť rokov predtým si ešte navliekal československý reprezentačný dres.

Po skončení aktívnej hráčskej kariéry sa v Tatrane úspešne podieľal na výchove mladých futbalových adeptov.

Za klubovú vernosť a rytierskosť, veď za celú kariéru nebol v zápase vylúčený, Ladislava Pavloviča zdobí Cena fair – play MUDr. Ivana Chodáka.

V Prešove ho vyhlásili za športovca 20. storočia a začiatkom tohto roka ho uvideli do Siene slávy prešovského športu. Zaslúžilý majster športu, je držiteľ titulu Vzorný tréner a nositeľom Zlatého odznaku Slovenského futbalového zväzu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.