Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Captain Canada sa chce vrátiť do Edmontonu

Ryan Smyth (Autor: SITA)
SITA|21. jún 2011 o 11:03

Smyth je považovaný za hráča, ktorý dokáže byť výborným príkladom, vzorom a pomocníkom pre budúce mladé hviezdy "olejárov". Najväčším problémom pre jeho prechod do Edmontonu však môže byť plat.

LOS ANGELES. Tridsaťpäťročný útočník Los Angeles Kings Ryan Smyth by sa rád vrátil na záver kariéry do Edmontonu, kde začínal s profesionálnym hokejom. Smyth o svojom prianí informoval vedenie "kráľov", ktoré podľa informácií TSN začalo rokovania s Oilers, transakcia však vôbec nie je istá.

Smyth je napriek svojmu veku stále jedným z najlepších útočníkov Kings. V uplynulej sezóne bol štvrtým najproduktívnejším hráčom tímu so 47 bodmi (23+24) z 82 zápasov, spomedzi útočníkov bol tretí za Anžem Kopitarom a Dustinom Brownom.

Najväčším problémom pre jeho prechod do Edmontonu však môže byť plat. Smyth si má v poslednej sezóne jeho súčasného kontraktu zarobiť 4,5 milióna USD, no do platového stropu jeho zamestnávateľa sa započíta až 6,25 milióna USD. Táto suma môže byť pre Oilers, na ktorých čaká už druhý rok prebudovávania a omladzovania tímu, dosť tvrdým orieškom.

Na druhej strane je Smyth považovaný za hráča, ktorý dokáže byť výborným príkladom, vzorom a pomocníkom pre budúce mladé hviezdy "olejárov". Bezvýznamná nie je ani jeho vernosť farbám klubu, ktorý ho v roku 1994 draftoval v 1. kole z celkovo 6. priečky a následne zaň odohral 12 sezón.

Vzorný bol vždy aj Smythov vzťah k reprezentácii Kanady. Zúčastnil sa na siedmich svetových šampionátoch, dvoch olympijských turnajoch a jednom Svetovom pohári. Na väčšine z nich bol kapitánom výberu "javorových listov", za čo si vyslúžil prezývku "Captain Canada".

Vo vitríne má dve zlaté a jednu striebornú medailu z MS, zlato zo Svetového pohára aj olympijského turnaja.

Súvisiace články