Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Capriatiová sa vracia, chcela už tento rok

Američanku Jennifer Capriatiovú uvedli 14. júla 2012 v Newporte do Medzinárodnej tenisovej Siene slávy. Olympijská víťazka z Barcelony 1992 získala počas aktívnej kariéry tri grandslamové tituly. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 29. sep 2014 o 19:44

Takýto sen a túžba ma prenasledovali už dávnejšie. Nikdy nebolo mojím osudom už nevkročiť na kurt, uviedla 38-ročná Capriatiová.

BRATISLAVA. Americká bývalá jednotka svetového rebríčka tenistiek Jennifer Capriatiová sa po desiatich rokoch vracia na kurty.

"Takýto sen a túžba ma prenasledovali už dávnejšie. Nikdy nebolo mojím osudom už nevkročiť na kurt," uviedla 38-ročná Capriatiová na Twitteri, citoval ju aj portál Live Tennis.

"Pôvodne som sa rozhodla pre comeback už počas tejto sezóny, a to na US Open pri desiatom výročí mojej rozlúčky. Napokon musím počkať rok. Môj otec teraz bojuje s rakovinou. Som o to odhodlanejšia. Chcem mu to venovať ako najväčší darček, ale zároveň v tomto období túžim tráviť s ním čo najviac času," skonštatovala Capriatiová a pridala apel: "Nenechajte ostatných zničiť vaše šťastie."

Newyorská rodáčka Capriatiová naposledy hrala v novembri 2004 vo Philadelphii. Predtým sa v rovnakej sezóne prebojovala do semifinále medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických.

Počas kariéry mala Capriatiová problémy s drogami. V roku 1994 ju zatkli pre držanie marihuany, neskôr priznala samovražedné úmysly. V júni 2010 sa v hoteli v Riviera Beach na Floride predávkovala liekmi a museli ju hospitalizovať.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.