Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Capitals urobili obchod svojej histórie - z Pittsburghu prichádza Jágr

TASR|12. júl 2001 o 12:52

Washington 12. júla (TASR) - Päťnásobný najproduktívnejší hokejista zámorskej NHL Jaromír Jágr sa stal v stredu novou posilou celku Washington Capitals, v ktorého drese hráva strelecky kraľuje slovenský útočník Peter Bondra.

Médiá v hlavnom meste USA považujú príchod bývalého kapitána Pittsburghu Penguins za najlepší obchod 27-ročnej histórie Capitals. K tučniakom odchádza namiesto neho trojica mladých hokejistov Kris Beech, Michel Sivek a obranca Ross Lupaschuk.

"Som presvedčený, že to bol veľmi múdry obchodný ťah," pochválil sa väčšinový vlastník Capitals Ted Leonsis a dodal: "Jágrovou akvizíciou očakávam väčší predaj vstupeniek a intenzívnejší vstup sponzorov. Tento krok má však predovšetkým pomôcť tímu vyhrávať." Leonsisove slová sa začali potvrdzovať bezprostredne po zverejnení transakcie a v priebehu poldruha hodiny zaznamenal klub 150 nových záujemcov o celoročné permanentky. Leonsis zároveň nepredpokladá, že sa zopakuje vlaňajšia finančná mizéria, keď klub bilancoval vo svojom hospodárení stratu 20 miliónov dolárov.

Jágrov agent Mike Barnett sprostredkoval Jágrovu reakciu na zmenu dresu. "Samozrejme, že očakával výmenu, ale bol trochu prekvapený, že ide do Washingtonu, pretože v jeho súvislosti sa verejne spomínali iné kluby. Rýchlo však vyjadril aj spokojnosť, že odchádza do tímu s výbornou organizáciou a silným hráčskym kolektívom, v ktorom pôsobí veľmi dobrý brankár Kölzig a Peter Bondra," tlmočil Jágrove slová jeho agent.

Predpokladá sa, že nová zmluva s Jágrom pohltí štvrtinu celkovej sumy určenej na výplaty hráčov a zdvihne ju na 40-50 miliónovú úroveň. Účinkovanie českej superhviezdy však určite zároveň zdvihne priemernú návštevnosť v Uniondale z 15.534 divákov na jeden zápas, čo bola až 20. návštevnosť v lige v poradí klubov.

Dohodu medzi oboma klubmi zverejnili len 24 hodín po tom, čo generálny manažér Caps George McPhee uistil novinárov, že o Jágrovom prestupe sa s predstaviteľmi Penguins vôbec nerokuje.

Súvisiace články