Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Canadiens vyhodili trénera Michela Therriena

TASR|17. jan 2003 o 20:15

Montreal 17. januára (TASR) - Hokejový klub NHL Montreal Canadiens vyhodil v piatok trénera Michela Therriena po tom, ako v posledných 12 zápasoch 24-násobný ...

Montreal 17. januára (TASR) - Hokejový klub NHL Montreal Canadiens vyhodil v piatok trénera Michela Therriena po tom, ako v posledných 12 zápasoch 24-násobný víťaz Stanleyho pohára zvíťazil iba dvakrát. Na post prvého kouča tímu, v ktorom pôsobia aj Slováci Richard Zedník a Marcel Hossa, dosadilo vedenie klubu Clauda Juliena z farmárskeho tímu Hamilton Bulldogs v AHL.

Therrien sa tak stal šiestym hlavným trénerom, ktorý v prebiehajúcom ročníku stratil prácu. Rovnaký osud postihol koučov klubov zo San Jose, Atlanty, Calgary, Columbusu a Colorada. Už bývalého kormidelníka Canadiens stáli hlavu najmä posledné dve prehry s Atlantou a Philadelphiou, v ktorých jeho zverenci strelili iba jeden gól. V minulom ročníku Therrien, ktorý zasadol na lavičku klubu v novembri 2000, priviedol Montreal do playoff po prvý raz za štyri roky. Po vyradení Bostonu nestačili Canadiens v druhom kole na neskoršieho finalistu Carolinu.

Nový tréner Julien pôsobil v Hamiltone tretiu sezónu a v tomto ročníku bol s jeho zverencami na čele AHL so 72 bodmi a bilanciou 33-6-3-3.

Súvisiace články