Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Camacho končí ako tréner Realu

SITA|20. sep 2004 o 16:11

MADRID 20. septembra (SITA, AFP) - Tréner futbalistov Realu Madrid Jose Antonio Camacho ponúkol vedeniu klubu svoju rezignáciu a funkcionári jeho žiadosť o uvoľnenie v pondelok akceptovali. Nástupcom ...

MADRID 20. septembra (SITA, AFP) - Tréner futbalistov Realu Madrid Jose Antonio Camacho ponúkol vedeniu klubu svoju rezignáciu a funkcionári jeho žiadosť o uvoľnenie v pondelok akceptovali. Nástupcom bývalého kouča španielskej reprezentácie na lavičke "merengues" bude jeho doterajší asistent Mariano Garcia Remon. Oznámil to prezident Realu Florentino Perez, ktorý zároveň vyhlásil, že Camacho bude v klube naďalej pracovať v inej pozícii. "Hra mužstva nezodpovedala očakávaniam. Neverím, že by došlo k náprave, pokiaľ by som bol naďalej vo funkcii. Preto som sa rozhodol odstúpiť. Mám svoj vlastný spôsob správania i trénovania. Nevidel som, že by to našlo odozvu na ihrisku, situácia sa nezlepšovala. Prezident sa ma pýtal, či som schopný zmeniť súčasný stav v krátkom období. Povedal som mu, že nie. Dohodli sme sa na mojom odstúpení, aby sa súčasná kríza ešte neprehĺbila," povedal Camacho. Bývalému výbornému obrancovi Realu zrejme nie je súdené trénovať v tíme 9-násobného víťaza EPM resp. Ligy majstrov. Camacho už biely balet viedol v roku 1998, po 22 dňoch sa však pohádal s vedením a z klubu odišiel. Teraz vydržal o niečo dlhšie, ale necelé tri mesiace po príchode z Benfiky Lisabon sa končí aj jeho druhá anabáza na lavičke Realu. Mariano Garcia Remon odchytal na štadióne Santiaga Bernabeua 14 sezón a získal šesť ligových titulov. Ako tréner pôsobil v Gijone a v Numancii. "Možno je to zvláštne, ale pre mňa je to veľmi smutný deň. Končí sa práca niekoho, kto odviedol pre klub veľmi veľa, ale na ihrisku sa to neprejavilo. Takýto začiatok svojej trénerskej kariéry v Reale som si nepredstavoval," konštatoval Remon.

Kráľovský veľkoklub aj v úvode novej sezóny pokračuje v slabých výkonoch z predchádzajúceho ročníka. Historicky najúspešnejší európsky tím síce postúpil z 3. predkola Ligy majstrov do hlavnej súťaže, tam však v Leverkusene utrpel blamáž (Bayeru podľahol 0:3) a v španielskej Primera Division prišla po dvoch nepresvedčivých víťazstvách 1:0 prehra rovnakým pomerom na pôde Espanyolu Barcelona.


Súvisiace články