Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Calgary sa dohodlo s Gauthierom a vyhlo sa arbitráži

SITA|4. aug 2004 o 10:16

CALGARY 4. augusta (SITA) - Vedenie klubu zámorskej NHL Calgary Flames sa dohodlo na kontrakte s obrancom Denisom Gauthierom a vyhlo sa tak arbitrážnemu súdu. Bližšie podmienky novej zmluvy nezverejnili.

"Denis chcel ostať súčasťou tohto tímu a navyše vhodne zapadá do našej koncepcie," povedal generálny manažér a tréner Flames Darryl Sutter. Gauthier odohral v sezóne 2003/04 za plamene 80 duelov základnej časti, v dvoch chýbal pre suspendáciu. V základnej časti si pripísal 16 gólov, 15 asistencií a 113 trestných minút. Na ľade strávil v priemere 18:43 min. V play odohral pre zranenie v šiestom dueli s Vancouverom iba šesť zápasov, v ktorých si pripísal asistenciu a 4 trestné minúty. Dvadsaťsedemročného rodáka Montrealu si vybralo Calgary ako 20. v drafte 1995.