Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Čakvetadzeovci sami vypátrali lupičov z decembra 2007

SITA|Publikované 7. dec 2011 o 16:43

Otec tenistky Anny Čakvetadzeovej sa rozhodol pátrať na vlastnú päsť. Napokon sa dostal k skupine moldavských občanov ako pravdepodobných páchateľov lúpeže z decembra 2007.

MOSKVA. Rodina ruskej tenistky Anny Čakvetadzeovej údajne sama vypátrala páchateľov ozbrojeného lúpežného prepadnutia, ktoré sa odohralo v noci zo 17. na 18. decembra 2007 v jej rezidencii na ulici Berezovaja vo štvrti Vlasovka v lokalite Aprelevka v Narofominskom okrsku v Moskovskej oblasti.

Hráčkin otec Džamal v rozsiahlom článku, ktorý prinieslo periodikum Novaja gazeta, značne šokujúco uviedol, že vyšetrovatelia ho pri identifikácii údajných vinníkov dotlačili k označeniu osoby, ktorá však s činom nemala nič spoločné.

Súhlasilo by to s výpoveďou Sergeja Žernoseka, ktorý pôvodne priznal svoj podiel na tomto skutku, neskôr to však odvolal s tvrdením, že záležitosť vzal na seba pod nátlakom policajných zložiek Krasnogorskej oblasti.

Čakvetadze dodal, že sa rozhodol pátrať na vlastnú päsť. Napokon sa dostal k skupine moldavských občanov ako pravdepodobných páchateľov, ale príslušné orgány uvedenej krajiny ho upozornili, že môžu začať konať iba na základe oficiálneho podnetu od ruskej strany.

Škoda 6 miliónov rubľov

Čakvetadzeovcov približne o 3.00 h pod hrozbou strelnými zbraňami a nožmi lupiči zviazali a odniesli si hotovosť v zahraničných menách a cennosti v celkovej hodnote približne 6 miliónov rubľov.

Čakvetadze už vo vianočnom období roka 2007 pre magazín Tennis i biznes otvorene porozprával podrobnosti o incidente: "Bolo ich päť-šesť, možno sedem, v maskách. S nožom pod krkom ich k nám pustila naša gazdiná, ktorú prekvapili v jej domčeku. Hneď sa na mňa vrhli, zrazili ma na zem a tlačili mi ruky za chrbát, až mi jednu zlomili. Annu dvakrát udreli rukou do tváre. Z mojej izby som napriek šoku počul, že kladie odpor, že sa s nimi bije. Napokon však aj ju premohli. Všetkým nám zviazali ruky i nohy. Tak silno, že ja a manželka Natalia sme sa nemohli ani pohnúť. Keď bolo po všetkom, Anne sa predsa len podarilo uvoľniť si nohy. Zobudila deväťročného brata Romana, ktorý spal inde. Maličkému vysvetlila, čo má robiť, a on prestrihol špagáty manikúrovými nožničkami či klieštikmi, už ani neviem."

Trauma pretrváva

Lupiči si vymohli prezradenie kódu domáceho trezoru mlátením žien: "Keď manželka videla, že dcérka je v ohrození, povedala im všetko. Všetko nám aj zobrali. Absolútne všetko, čo bolo v dome. Cennosti, brilianty, hodinky, Annine trofeje, darčeky.

Prominentná rodina aj počas lúpeže síce mala v relatívnej blízkosti ochranku, ale tá bola v domčeku pri hlavnom vstupe do sídla, zatiaľ čo páchatelia využili zadný vchod s oplotením, ktoré by vraj preskočilo aj dieťa. Agresori teda zrejme išli na istotu na základe tipu.

"Mohli si myslieť, že doma budú len manželka so synom. Ja a Anna sme sa v predvečer lúpeže vrátili z Bruselu," povedal Čakvetadze.

Otec bývalej päťky svetového rebríčka Čakvetadzeovej teraz prezradil, že jeho dcéra Anna sa dosiaľ zvykne budiť uprostred noci pod vplyvom traumatického zážitku a bojí sa chodiť domov.

Ako je známe, Čakvetadzeová počas sezóny 2011 trikrát náhle skolabovala na kurte. Naposledy hrala vo Wimbledone, do turnajového diania sa plánuje vrátiť v januári v tasmánskom Hobarte.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články