Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Čaká sa povinná jazda stavbárov

Sportnet|Publikované 12. dec 2008 o 23:00

Už len dve kolá zostáva odohrať v tomto kalendárnom roku v hádzanárskej extralige mužov, po nich nasleduje takmer dvojmesačná prestávka. Zrejme

viacero celkov sa nevie už prestávky dočkať, aby si hráči mohli trocha oddýchnuť a doliečiť dlhotrvajúce zranenia.

KOŠICE. Tie trápia aj druhý celok tabuľky, ktorý dohráva tento rok bez klasického ľavého krídla. Aj keď na tomto poste má niekoľko hráčov, ani jeden nemôže pre zranenie nastúpiť. Kormidelník Ján Hruščák sa snaží nečakanú dieru v zostave zaplátať, čo sa mu aj v ostatných kolách podarilo.

Súper z kategórie ľahších

V tomto roku čaká stavbárov posledné domáce stretnutie so súperom, ktorého už dvakrát poľahky zdolali. Posledný duel odohrajú v Bardejove pred televíznymi kamerami. Bratislavskí policajti v tejto sezóne zaostávajú za očakávaním aj preto, že majú veľmi mladý káder, ktorému chýbajú skúsenosti. Na rozdávanie ich nemajú ani stavbári, ale predsa len vo svojom strede majú niekoľko osobností. Jednou z nich je aj Patrik Jurko, ktorý sa do materského klubu vrátil po takmer päťročnej prestávke, počas ktorej okúsil aj legionársky chlebík. Policajtom patrí predposledná priečka osemčlennej tabuľky a stavbárom druhá, ktorá ich stavia aj do roly papierového favorita. "Nič iné ako víťazstvo si nepripúšťame a nechceme si pokaziť dobrú náladu v kabíne," hovorí P. Jurko. Ani prehra s lídrom z Prešova v strede týždňa ju nenarušila. "Pred súpermi máme dostatočný bodový náskok, ktorý si chceme udržať. Prešov bodovo nedostihneme, a tak sa môžeme sústrediť na udržanie nášho postavenia. Policajti nemajú takú fazónu ako po iné roky, a tak by to mala byť pre nás povinná jazda." Už neraz sa stavbári presvedčili, že proti slabšiemu družstvu sa im nedarí a skôr sa trápia. V živej pamäti ešte majú pohárový duel s rezervou Tatrana, ktorý ich stál oveľa viac síl, ako očakávali. "Verím, že niečo také sa nebude opakovať. Žiadneho súpera nehodno podceňovať, lebo sa to môže vypomstiť. V poslednom domácom stretnutí nechceme zakopnúť a proti policajtom si to ani nemôžeme dovoliť. Pri súčasnej našej forme by to bolo veľké prekvapenie. Skôr sa budeme snažiť udržať si dobrú náladu aj na súboj s Bardejovom, ktorý bude iste pre nás náročnejší. Nováčik doma potrápil okrem Prešova ostatné celky a iste sa pokúsi vytiahnuť aj na nás. Aby sme na tento duel cestovali v dobrej pohode, musíme zvládnuť zajtrajší duel s policajtmi, ktorý považujeme za povinnú jazdu," dodala skúsená spojka Inžinierskych stavieb Patrik Jurko. Súboj s bratislavskými policajtmi sa hrá zajtra o 15.00 h vo VŠA.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.