Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Čaká R. Puchera v Turci kratučká epizóda?

Sportnet|Publikované 22. okt 2002 o 22:00

Martin Ani dlho nemusel čakať na to, kým sa na obzore objaví ponuka, ktorá by ho oslovila. Dalo sa to očakávať, veď napriek nevydarenému angažmán v

českom extraligovom Havířove René Pucher (na snímke na ľade) je borec, ktorý to s hokejkou stále vie a jeho nemierne bohaté skúsenosti sú potenciálom, čo sa dá ešte využiť. Preto sa o jeho služby začal zaujímať Martin a dokonca udalosti nabrali taký rýchly spád, že včera mal prešovský odchovanec už nastúpiť v stretnutí našej najvyššej hokejovej súťaže proti Spišskej Novej Vsi. Jeho premiéra v novom pôsobisku sa však zatiaľ odkladá.

"Nie sú ešte doriešené všetky záležitosti týkajúce sa môjho hosťovania v martinskom tíme. Verím, že sa už nič neskomplikuje natoľko, aby mi to zabránilo v neskoršom štarte. Viem, že predstavitelia Martina sa mali stretnúť s košickými funkcionármi a dotiahnuť túto záležitosť do konca. Výsledok rokovania ale v tejto chvíli nepoznám," uviedol mnohonásobný slovenský reprezentant. Ten sa predbežne dohodol s činovníkmi MHC na účinkovaní do konca novembra. Prečo tak nakrátko? "Pravdepodobne je to vecou dohody medzi klubmi. Keby som mal hrať v Turci dlhšie, pýtali by v HC oveľa viac peňazí za mňa. Som totiž stále hráčom košického klubu a každý záujemca zo Slovenska sa musí s HC najprv finančne vyrovnať. V záujme toho, aby som mohol hrať čím skôr, sa zrodil náznak tohto krátkeho angažmán. Bližšie budem vedieť niečo viac pravdepodobne dnes, keď sa do Martina vraciam," riekol Pucher, ktorého sme zastihli v aute cestou do Prešova. Skraja tohto týždňa absolvoval pod vedením trénera Milana Hovorku prvý tréning, včera ďalší. Vzájomné kontakty sa začali uplynulý týždeň. "Oslovili ma s tým, aby som prišiel v pondelok na tréning. Mal som sa dozvedieť podrobnosti hosťovania, lenže stále nedošlo k definitívnej dohode medzi klubmi. Kým nie je nič čierne na bielom, isté riziko, že to nakoniec aj stroskotá, tu stále je."

V kontakte so zástupcami Martina bol René už pred začiatkom uplynulej sezóny, mal s nimi rozdebatované aj podmienky pôsobenia, lenže nakoniec dal prednosť švajčiarskemu Thurgau. "Upozornil som vtedy funkcionárov, že si zháňam niečo v cudzine, oni s tým súhlasili. Uplatnili férový postup a nerobili mi žiadne problémy. Manažérov MHC poznám, veď som sa s nimi niekoľkokrát rozprával. Bolo to však menšie prekvapenie, keď sa teraz znovu ohlásili a nezabudli na mňa. No na druhej strane som to trochu aj čakal. Predpokladal som, že buď Martin alebo Košice budú aktuálne." Pravdaže, východniar zase predostrel Martinčanom požiadavku, že síce do konca novembra určite neodíde, ale ak sa mu potom naskytne šanca pôsobiť v zahraničí, rád by ju využil. "Povedali mi, že nevidia v tom žiadny zádrh a môžeme to dať tiež do zmluvy. Ak však bude zamestnávateľ so mnou spokojný a vybaví si to s Košicami, nevylučujem, že zostanem aj celú sezónu v MHC. Všetko je vecou zaplatenia primeranej sumy."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.