Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Čaká ho veľa práce, s mladíkmi chce napredovať

(Autor: ilustračné – archív)
Róbert Andrejov|Publikované 21. aug 2015 o 00:00

Tréner Róbert Žaludek sa vrátil do Michalian, v prvom zápase si dokonca musel obuť aj kopačky.MICHAĽANY. Po dvojročnej pauze sa kormidelník Róbert Žaludek vrátil do michalianskeho klubu.

Na lavičke účastníka IV. futbalovej ligy Juh si trebišovský rodák obnovenú premiéru odkrútil v nedeľu na pôde Medzeva, kde s mužstvom utrpel porážku 1:4 (0:2).

Pokus o reštart

Mladý lodivod odišiel z Lokomotívy po sezóne 2012/13, keď ho do svojich služieb zlanárila Kalša.

Michaliansku taktovku po ňom prebral Ľuboš Venglarčík, ktorý zároveň v klube vykonáva aj funkciu tajomníka. A práve on mu ponúkol možnosť opätovnej spolupráce.

„Počas minulého týždňa ma kontaktoval, stretli sme sa a dohodli sme sa zatiaľ do konca roka, potom sa uvidí, čo bude ďalej, ako to s tunajším futbalom bude. K michalianskemu klubu mám bližší vzťah a chcel by som mu pomôcť. Pokúsime sa to reštartovať, lebo situácia je taká, aká je,“ povedal Žaludek, ktorý v Kalši skončil v apríli a odvtedy bol na voľnej trénerskej nohe.

Perspektívny káder

V prvom zápase na staronovom pôsobisku zaknihoval hladkú prehru rozdielom triedy, dokonca v závere musel vybehnúť aj na trávnik.

„Máme úzky káder, niektorí hráči z rôznych dôvodov nemohli nastúpiť, preto som musel oprášiť registračku,“ zasmial sa Žaludek, ktorému súboj v Medzeve ukázal, že s mužstvom ho čaká veľa roboty.

„Musíme popracovať na viacerých veciach, máme čo doháňať a zlepšovať, či už kondíciu alebo hernú fazónu, avšak nemáme čas, lebo sezóna sa už rozbehla. Je tu však mladý a perspektívny káder, s ktorým sa dá pracovať, v tom vidím pozitívum. Dúfam, že chlapci ma budú počúvať a budú napredovať,“ doplnil tréner FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany, ktorý v domácej premiére povedie svoj tím proti silnému Veľkému Folkmaru.

Súvisiace články