Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Čaká ho súper, ktorý mu dal deväť gólov. Martin sa obáva ťažkých, drevených nôh

Martinčania dostali od Košíc deväť gólov. Prehru im chcú vrátiť. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 9. nov 2016 o 17:18

Mužstvo MHC Martin sa po takmer mesačnej prestávke zavinenej žltačkou vracia do Tipsport ligy.

BRATISLAVA. Hokejisti MHC Martin sa po takmer mesačnej prestávke vrátia do Tipsport ligy, vynechali štyri zápasy.

Stopla ich žltačka, českého útočníka Vítězslava Bílka hospitalizovali v nemocnici. Martinčania v piatok nastúpia na domácom ľade proti lídrovi tabuľky HC Košice.

"Výsledky posledných odberov krvi dopadli u všetkých hráčov a členov realizačného tímu negatívne, takže v Tipsport lige aj v prvej lige sa naše mužstvá môžu opäť naplno rozbehnúť," uľavilo sa riaditeľovi klubu Milanovi Murčekovi.

Udržiavali sa v kondícii

Martin mal na začiatku októbra celkom vydarenú sériu troch zápasov v Poprade, so Zvolenom a v Piešťanoch s reprezentačnou dvadsiatkou, z ktorých bral deväť bodov.

Po kondičnej stránke sa dlhého výpadku neobávam, no herná prax nám bude určite chýbať. Nohy budú spočiatku ťažké, drevené. Ale možno o to viac budeme hladní po hokeji.


Ján Tabaček, obranca MHC Martin

Po prehre v Banskej Bystrici 2:6 v nedeľu 16. októbra však prišla pohroma, u útočníka Bílka zistili infekčné ochorenie - hepatitídu typu A.

"Prišli hygienici, boli sme na odbere krvi. Našťastie výsledky u ďalších hráčov boli negatívne," opísal stav v mužstve skúsený obranca Ján Tabaček. "Preočkovali nás, spoločné tréningy sme mali na dva týždne zrušené. V kondícii sme sa udržiavali individuálnou prípravou, chodili sme si zakorčuľovať."

Herná prax bude chýbať

Zverenci trénera Pavla Paukovčeka za ten čas vynechali domáce zápasy so Žilinou, s Nitrou a vonku mal hrať v Liptovskom Mikuláši aj v Nových Zámkoch.

V tabuľke sa zo stredu prepadli na deviate miesto, odohrali iba štrnásť stretnutí. Pomohlo im, že na začiatku novembra prišla týždňová reprezentačná prestávka.

Slovensko v tom čase vyhralo v Augsburgu Nemecký pohár.

"Od pondelka konečne trénuje mužstvo pokope," odfúkol si Tabaček, ktorý vo svojej kariére nazbieral osem ligových titulov - v Slovane, Sparte, Košiciach, Zürichu - ale zatiaľ žiadny s materským klubom.

"Po kondičnej stránke sa dlhého výpadku neobávam, no herná prax nám bude určite chýbať. Nohy budú spočiatku ťažké, drevené. Ale možno o to viac budeme hladní po hokeji."

Košiciam majú čo vracať

Funkcionári Martina urobili počas nútenej prestávky zmeny v hráčskom kádri. Namiesto fínskeho obrancu Ansiho Rantanena a jeho krajana v útoku Anttiho Hölliho angažovali Christiána Michalčina s Dominikom Kadurom.

"Budú sa s mužstvom zohrávať za pochodu," poznamenal 36-ročný Tabaček s dávkou irónie. "Na začiatok máme v piatok Košice, čo je naozaj slušný súper na rozohratie."

V prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne prehral Martin v Košiciach 3:9.

Druhý najproduktívnejší hráč a najlepší strelec tímu s deviatimi gólmi Bílek je zatiaľ v domácom liečení, k mužstvu sa pripojí neskôr.

Dohrávať budú Martinčania 16. decembra doma proti Žiline, 10. januára budúceho roku taktiež doma proti Nitre, 24. januára v Liptovskom Mikuláši a štvrtý odložený duel si odkrútia 10. februára v Nových Zámkoch.

Autor: Ondrej Gajdoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.