Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Čajkovského vybrali do nováčikovského kempu LA Kings

Michal Čajkovský (vľavo) a Tomáš Jurčo. (Autor: TASR)
SITA|11. sep 2011 o 12:17

"Nie je dôležité, či je hráč draftovaný, ale keď dostane šancu, musí sa o ňu pobiť," tvrdí Čajkovský.

OTTAWA. Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský sa uchádza o miesto v hlavnom kempe klubu zámorskej hokejovej NHL Los Angeles Kings. Slovenský mládežnícky reprezentant pre účasť v nováčikovskom kempe bude chýbať v niekoľkých stretnutiach úvodu novej sezóny OHL, kde by mal hrávať za tím Ottawa 67´s.

V minulej sezóne odohral za Kingston Frontenacs 67 zápasov s bilanciou 4 góly, 11 asistencií a 82 trestných minút. Ottawa získala devätnásťročného Skaličana v apríli 2011 v rámci výmeny.

"Dostal som šancu ísť na skúšku do development kempu tímu Los Angeles. Som veľmi rád a vďačný za túto príležitosť a chcel som sa o ňu pobiť. Vyšlo mi to tak, ako som chcel a vybrali ma do septembrového nováčikovského kempu. Bola tam drina, štvorfázové tréningy, veľa makačky. Všetci tvrdo bojovali o miesta. Vzhľadom na svoju postavu som mal trochu fyzickú prevahu. Chcel som sa ukázať, v čom som silný. A vyšlo mi to. Síce som nebol draftovaný, ale teraz záleží len na tom, ako sa pripravím na septembrový kemp. Nie je dôležité, či je hráč draftovaný, ale keď dostane šancu, musí sa o ňu pobiť," povedal ešte na začiatku leta Čajkovský.

194 centimetrov vysoký obranca sa hneď na úvod pôsobenia v zámorí stal populárnym na internetovom portáli YouTube. Dostali sa tam záznamy z jeho pästných výmen na ľade. "Mal som nejaké videá, nejaké bitky. Chlap mojich rozmerov si tam musí aj takto spraviť rešpekt. Nemal som za úlohu sa biť, ale keď na to príde, nerobí mi problém zhodiť rukavice," poznamenal mladý hokejista.

Súvisiace články