Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Čada: Výsledok 0:7 ovplyvnil aj náš zdravotný stav

Tréner Rostislav Čada pripisuje výkonu z Prahy aj problém s limitovanou zostavou. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|16. dec 2013 o 11:10

S takmer totožnou zostavou, ktorá prehrala v Prahe 0:7, vyhral Slovan len dva dni predtým na ľade silného CSKA Moskva 5:4.

Viac gólov ako sedem dostali hokejisti Slovana Bratislava v KHL len od Jekaterinburgu, s ktorým prehrali 1:8. V derby proti Levu Praha však výsledok 0:7 vyznie horšie. Pre fanúšikov bol výkon ich tímu o to viac nepochopiteľnejší, keďže prišiel po veľmi cennej výhre 5:4 z ľadu silného CSKA Moskva.

„Podali sme takýto výkon aj z toho dôvodu, že sme až moc chceli. Hrali sme netakticky, otvárali sme zbytočne priestor. Strácali sme puky a umožňovali sme súperovi plynulý prechod do pásma. Mali sme skôr spomaliť hru a podržať puk,“ hodnotil tréner Rostislav Čada.

Tréner odmietol potupu

Český kouč, ale nechcel svoj tím len zhadzovať a odmietol slová o potupe.

„O potupe by som nehovoril. Mali sme za sebou sériu piatich zápasov s bodovým ziskom, kde sme nie raz vývoj duelu museli otáčať. Zdolali sme aj elitné mužstvá ligy. V Prahe nám jednoducho došiel dych.“

Český kouč si myslí, že výsledok ovplyvnila limitovaná zostava, s ktorou Slovan nastúpil. Pre zranenia nehrali Roman Kukumberg, Juraj Mikúš, Michal Sersen a len so sebazaprením nastúpil Jonathan Sigalet. Z tímu odišiel pred časom spolu so strelcom Tomášom Netíkom aj český obranca Zdeněk Kutlák.

Paradoxom je, že v Moskve nad CSKA Slovan vyhral v takmer rovnakej zostave, aká dostala v nedeľu debakel 0:7.

Nedostatok obrancov

„Bolo mi ťažko už pred zápasom, keď som videl aký je počet zranených hráčov. Počas stretnutia sa moje obavy naplnili. Sigaleta sme museli obstriekať a bez týždňového tréningu ho rovno postaviť do duelu. U Michala Sersena je podozrenie z dlhodobého zranenia, ale to ukáže až podrobné vyšetrenie. Vytvoril sa nám veľký problém, máme nedostatok obrancov,“ pokračoval Čada.

Lev ukázal, že momentálne je v lige len pár silnejších tímov ako on a smelé plány nemusia byť vôbec utópiou. Zodpovedá tomu aj káder, ktorý je jeden z najbohatších v KHL. Sú v ňom fínski, švédski, či českí reprezentanti. Pražský tím bodoval v štrnástich z posledných pätnástich zápasov.

Cieľom Levu je prvá štvorka

„Je len málo tímov, ktoré majú podobný rozpočet v KHL. Kvalitou kádra patrí Lev medzi úplne najlepšie,“ povedal Čada. „Lev je určite jeden z najlepších tímov v lige. Nielen kádrom, ale aj prepracovaným systémom. Dokázali to výbornou sériou, keď bodovali dvanásť zápasov za sebou,“ doplnil kapitán Slovana Milan Bartovič.

Formu a štýl hry pražského Levu zhodnotil aj jeden z českých lídrov v zostave Michal Řepík. „Hráme dobre. Napádame, ale na druhej strane dobre bránime. Je to dôležité, lebo prehráte dva zápasy a môžete klesnúť aj o tri, štyri priečky. Liga je vyrovnaná. Našim cieľom je určite minimálne prvá štvorka Západnej konferencie,“ hovoril bývalý hráč Floridy Panthers.

Hokejisti Slovana majú teraz dlhšie voľno. Za Slovensko nebude hrať ani jeden na víkendom turnaji vo Švajčiarsku, reprezentácia čaká len Čechov Michala Vondrku s Tomášom Mojžíšom.

Najbližšie nastúpi bratislavský klub v KHL až po Vianociach 27.12, keď doma privíta Nižnekamsk.

Súvisiace články