Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Čada: Šatan by mal hrať v Slovane aj ďalej

Rostislav Čada na lavičke bratislavského Slovanu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 11. mar 2014 o 14:00

Vždy sme sa snažili až do poslednej minúty. Bolo to tak počas celej sezóny a v každom zápase, povedal tréner bratislavského Slovana Rostislav Čada.

BRATISLAVA. Podľa trénera Rostislava Čadu by mal útočník Miroslav Šatan hrať za Slovan Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige aj v nasledujúcej sezóne.

Skúsený 59-ročný tréner to uviedol po skončení posledného súťažného zápasu v sezóne.

"Pre mňa je jeho budúcnosť úplne jasná. Keď Miro prišiel, prakticky hneď nastúpil do duelov, oživil našu hru a bol lídrom mužstva. Dosahoval veľmi dobré individuálne výsledky a výrazne tímu pomohol. Som presvedčený, že Miro by mal v nasledujúcej sezóne pokračovať v Slovane Bratislava," povedal v pondelok večer Rostislav Čada.

Šatana presviedčať nebude

Rodák z Brna však miláčika tribún bratislavskej Slovnaft arény Zimného štadióna Ondreja Nepelu nebude presviedčať.

"Miro je natoľko vyspelý a skúsený človek, že má svoj názor. Hlavne musí byť hlavne on sám presvedčený o tom, či bude alebo nebude hrať. Nedovolil by som si ho prehovárať a nútiť k niečomu, čo by eventuálne nechcel. Nielen Mira, ale žiadneho hráča," doplnil Čada.

Slovan v aktuálnom ročníku príliš nepotešili dosiahnutými výsledkami. Nepodarilo sa im postúpiť do play-off a v Pohári nádeje vypadli v 1. kole s nevýrazným Dinamom Minsk. Z hľadiska sa v posledných dueloch Slovan čoraz častejšie ozýval piskot priaznivcov, ktorým sa nepáčila ani hra.

"Každý tím môže mať slabšie obdobie, počas ktorého sa mu nedarí. Aj keď chlapci boli unavení a hrali so zdravotnými problémami, vždy sme sa snažili až do poslednej minúty, čo divák určite spozoroval a ocenil. Bolo to tak počas celej sezóny a v každom zápase," pripomenul Čada.

Takmer polročná pauza v KHL

Slovan teraz čaká takmer polročná prestávka v KHL, keďže základná časť nasledujúceho ročníka sa začne až v septembri. Práve to je priestor na zmeny, ktoré by skvalitnili káder a bratislavské mužstvo mohlo o rok bojovať o vyššie priečky v tabuľke. "Teraz nás čaká obdobie diskusie a analýz, aby sme to dosiahli," informoval český kouč.

V závere základnej časti KHL už v Slovane údajne hľadali náhradu za Rostislava Čadu. "Boli to zákulisné hry, o ktorých som už hovoril. Mám tu zmluvu na štyri roky. Teraz bude čas a priestor sa k tomu úprimne a správne vyjadriť," doplnil kormidelník so skúsenosťami z Česka, Švajčiarska, Slovenska aj Ruska.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.