Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Čada s posilami neráta. Aby poskladal štyri útoky, musí hrať aj Šťastný

Strelec gólu Milan Bartovič, druhý sprava Juraj Mikúš v zápase Slovan - Kazaň, ktorý Slovan vyhral po predĺžení 2:1. (Autor: TASR)
Sportnet|8. okt 2013 o 21:38

Andrej Šťastný si doliečil koleno, vracia sa do zostavy. Janusov štart je neistý.

BRATISLAVA. Slovan odštartuje v stredu s Magnitogorskom sériu šiestich domácich zápasov, v priebehu trinástich dní sa potom stretne aj s Ufou, Čeľabinskom, Levom Praha, Rigou a CSKA Moskva.

Ak bude úspešný, môže sa odlepiť z posledného miesta konferencie a posunúť sa bližšie k 8. miestu znamenajúcemu účasť v play off.

Rozhoduje každý zápas

„Zo všetkých strán počúvam, že je to možno rozhodujúca séria, ktorá zaváži, či postúpime do stredu tabuľky. Ja to tak neberiem,“ povedal po utorkovom tréningu kouč Slovana Rostislav Čada.

„Pozerám sa na prvú veľkú úlohu, ako zvládnuť duel s Magnitogorskom. Potom príde ďalší súper. Pre mňa je rozhodujúci každý zápas.“

Magnitogorsk vyhral v pondelok v Prahe nad Levom 4:3 po predĺžení, o všetky góly víťazov sa zaslúžila prvá päťka vedená Kovářom. Tri razy skórovala v presilovkách.

„Na ich najsilnejšiu formáciu si musíme dať zvýšený pozor,“ upozorňoval tréner Slovana.

Metallurg s päťnásobne vyšším rozpočtom, ako má slovenský klub, a dobre poskladaným tímom patrí medzi kandidátov na Gagarinov pohár.

Bližňák je stále maród

Čada nepripúšťa, aby postavenie v tabuľke vnieslo do mužstva pesimistickú náladu. Burcuje hráčov, že len pracovitosť, bojovnosť, morálka a pozitívne myslenie prinesú lepšie výsledky.

S posilami zatiaľ nemôže rátať. Hrá s tým, čo má. Na tréningu už naplno zaberali útočník Andrej Šťastný aj brankár Jaroslav Janus.

Šťastný si doliečil koleno, vracia sa do zostavy. Janusov štart je neistý, sám brankár sa po zranení chrbta ešte necíti stopercentne fit. Mário Bližňák a Martin Bakoš sú na maródke.

„Vzhľadom na úzky hráčsky káder Šťastný musí hrať, aby sme poskladali štyri útoky,“ doplnil Čada.

Slabšie výsledky Slovana sa prejavili v menšom záujme o vstupenky, klub končí s ich predajom v elektronickej aukcii. V utorok bolo na stretnutie voľných asi 500 miest.

Na novembrové zápasy už bude pevná cena lístkov od 16 eur.

Zápas s Magnitogorskom sa začína o 19.00, vysiela ho Sport 2HD.

Súvisiace články