Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Čada po štvrťfinále: Pauza nám príde vhod

(Autor: TASR/František Iván)
TASR|Publikované 17. mar 2016 o 12:14

Keďže košickí hokejisti zvládli štvrťfinálovú sériu s Martinom v najkratšom čase, majú teraz pár dní na oddych.

MARTIN/KOŠICE. Košickí hokejisti potvrdili postavenie favorita a cez štvrťfinále play off prešli jednoznačným spôsobom.

Najkratšia možná séria s Martinom ich však vyšťavila, aj preto sa ešte pred štartom semifinále tešia na niekoľkodňovú pauzu, aby si mohli doliečiť drobné šrámy.

Prvé štyri duely úradujúceho šampióna v tohtoročnej play off ukázali trénerovi Rostislavovi Čadovi, kde jeho zverencov tlačí topánka.

Nebolo to úplne jednoduché

Hoci výsledkovo Košičania dominovali, Martin im nepredal kožu lacno. Najmä v druhom a treťom zápase mohol so sériou niečo urobiť vo svoj prospech.

"Vedeli sme, že Martin nemá čo stratiť. Chalani od nich si to užívali, hrali oduševnene a chceli nás prekvapiť. Doma sme zvládli dva zápasy, čo bolo veľmi dôležité. Potom sme ich odrazili aj v treťom a bolo prakticky rozhodnuté," konštatoval po sérii Peter Bartoš.

Favorit ukázal vo všetkých stretnutiach konštantnosť svojich výkonov - od prepracovanej defenzívy až po produktívnu ofenzívu.

Herná kvalita bola na jeho strane. "Pred sériou sme len s malými dušičkami mysleli, že to bude 4:0 na zápasy. Aj preto klobúk dole pred chlapcami," povedal Marek Bartánus.

Skúsený krídelník sa vrátil do zostavy Košíc v priebehu série, dovtedy viac ako mesiac laboroval so zraneným ramenom.

"Priznám sa, v utorok som mal dve tretiny problémy, v tretej to už bolo trošku lepšie. Snažil som sa hrať jednoducho, aby som niečo nepokazil. Päť týždňov nenastúpiť na súťažný zápas je náročné, ale v stredu som sa už cítil výborne, navyše som dopomohol k víťazstvu gólom," dodal.

Čas na oddych a doliečenie

Okrem Bartánusa sa po vypršaní trestu vrátil do ofenzívy aj Adam Lapšanský. Vypadol však Richard Jenčík a nebol jediný, ktorý mal menšie zdravotné ťažkosti.

"Popravde, pauza sa nám veľmi hodí. Máme dosť svalových zranení, ktoré potrebujú čas. Rišo Jenčík má podobný problém a verím, že čas mu pomôže. Prial by som si, aby sme si dali všetky zranenia do poriadku a na prvé semifinále nastúpili v plnej sile," zaželal si kouč Čada.

Jeho zverenci splnili ďalší stanovený cieľ. Po triumfe v základnej časti postúpili aj do semifinále play off, v ňom však už narazia na papierovo silnejšieho súpera.

Štyri zápasy s Martinom odhalili skúsenému kormidelníkovi niektoré nedostatky.

"Sériu si vyhodnotíme, ale myslím, že vieme, kde nás tlačí topánka a v čom sme boli slabší. Zameriame sa na to a budeme sa snažiť byť úspešnejší. Nebudem konkretizovať naše pozitíva či negatíva, každý súper sa k tomu musí dopátrať sám," dodal Čada.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.