Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bývalých spoluhráčov v nedeľu Vladimír Turan veľmi neregistroval

Sportnet|Publikované 18. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Ak príde na Spiš Slovan Bratislava, vždy je to hokejový sviatok. Pred dvoma mesiacmi v 6. kole Spišská Nová Ves zvíťazila nad

Slovanom po predĺžení 5:4. Toto víťazstvo sledoval vtedy zaplnený zimák. Séria neúspešných stretnutí, veľký bodový odstup od predposledného miesta sa odzrkadlili aj na nedeľňajšej návštevnosti. Tritisíc divákov sa už repete výsledku z 20. septembra nedočkalo. V hľadisku stretnutie sledoval Igor Gríger, ktorý čaká na výšku trestu. Na ľadovej ploche bol tak pilierom obrany skúsený obranca Vladimír Turan. Viacerých spoluhráčov z radoch belasých pozná veľmi dobre, veď spolu obliekali popradský dres.

"Veľmi som to neregistroval, že proti mne hrali bývalí spoluhráči z Popradu. Naše mužstvo, ktoré absolvovalo tento zápas, podalo maximálny výkon. Výsledok zodpovedá priebehu hry. Škoda nevyžitých našich šancí v druhej tretine, po ich premenení za stavu 2:0 by bolo všetko ináč," skonštatoval po stretnutí V. Turan.

Po Slovane sa extraligový nováčik predstaví dnes v Poprade, kde Vlado dôverne pozná každý centimeter ľadu.

"Každý zápas je pre nás ťažký a nastupujeme naň, aby sme sa vyrovnali s tou situáciou, aká je," stručne odpovedal Vlado na margo dnešného susedského derby.

Po Skalici bol nedeľňajší súboj proti Bratislavčanom druhý, v ktorom hrali Spišiaci bez Igora Libu a Petra Veselovského. Medzi spišskonovoveskými fanúšikmi ešte stále rezonuje otázka, či títo dvaja matadori v kádri chýbajú, alebo nie.

"Strata každého kvalitného hráča je citlivá. Zvlášť v našom kádri," dodal na záver Vladimír Turan.

Po dnešnom stretnutí v Poprade cestuje Spišská Nová Ves do Žiliny a v nedeľu sa na ľade extraligového nováčika predstaví Martin.