Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Bývalý tenista po mylnom zatknutí: Ide o zodpovednosť

Jamesa Blaka si splietli s podvodníkom. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 22. sep 2015 o 12:00

Polícia si ho splietla s podvodníkom a pred hotelom na Manhattane ho na štvrťhodinu zatkla. Bývalý tenista James Blake sa po incidente stretol so starostom New Yorku.

NEW YORK. Bývalý americký tenista James Blake sa v súvislosti s útokom polície na svoju osobu stretol so starostom New Yorku Billom de Blasiom.

Na mítingu bol prítomný aj vrchný komisár mestského policajného oddelenia (NYPD) William Bratton. Ako Blake uviedol pre agentúru AP, cieľom stretnutia bolo vyvodenie zodpovednosti za incident z 10. septembra.

jamesblake_res.jpg

James Blake prichádza na mestský úrad v New Yorku. FOTO - TASR/AP.

Niekdajšia štvorka svetového rebríčka ATP skončila v putách po tom, čo si ju newyorská polícia splietla so zlodejom. A trvalo štvrťhodinu, kým si uvedomila omyl.

Situácia sa stala pred hotelom na Manhattane. Blake tam čakal na auto, ktoré ho malo odviezť na dvorce vo Flushing Meadows - pre jednu z lokálnych televízií mal spolukomentovať duely na US Open.

Náhle prišlo k nemu päť mužov zákona prestrojených v civile. Nič netušiaceho ho zvalili na zem, nasadili mu putá a zatkli.

Video zo zatknutia Jamesa Blaka.

Tenista tmavej farby pleti sa po zákroku sťažoval na neprimeraný policajný zásah. Svoju verziu prípadu povedal aj de Blasiovi. "Míting môžem považovať za úspešný," uviedol Blake.

"Dá sa povedať, že sme na rovnakej vlne. Ide o to, aby sa zaviedli zmeny. Nie krátkodobé, ale také, ktoré budú mať účinnosť do ďalekej budúcnosti. Najdôležitejšie bude, aby sa vyvodila zodpovednosť za celý incident."

Podľa polície bývalého tenistu mylne identifikoval spolupracujúci svedok. Muži zákona boli na stope člena zločineckej skupiny, ktorá podvodným spôsobom nakupoval mobilné telefóny.

Súvisiace články