Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Bývalý hráč NHL bojuje proti podvodníkovi, okradnúť mal aj Stümpela

Jozef Stümpel. (Autor: SITA)
SITA|4. júl 2013 o 12:21

Medzi poškodenými sú aj Mike Peca, Mattias Norström, Jere Lehtinen, Glen Murray či Sergej Gončar.

NEW YORK. Viacero väčších či menších hviezd zámorskej hokejovej NHL v minulosti oklamal finančný podvodník Phil Kenner, čo sa rozhodla nenechať len tak draftová jednotka z roku 1995 - obranca Bryan Berard.

To, že sa nechal podviesť, netají a chce všetkými možnými prostriedkami bojovať o stratený finančný balík.

Celý príbeh nedávno rozpovedal denníku New York Daily News. V rozsiahlom článku Berard hovorí aj o tom, že medzi poškodenými sú aj ďalší známi hráči - Mike Peca, Mattias Norström, Jere Lehtinen, Glen Murray, Sergej Gončar a dokonca aj slovenský útočník Jozef Stümpel.

Celkovo sa mal Kenner obohatiť o viac ako 100 miliónov dolárov. "Mnoho hráčov si stále neuvedomilo, že peniaze sú fuč. Ja sa aj napriek tomu nevzdávam a bojujem ďalej," povedal Berard.

Bývalý obranca podpísal zmluvu o spolupráci s Kennerom ešte pred vstupom do profesionálneho hokeja vo veku 17 rokov. Kam presne sa rozkotúľali všetky doláre, sa doteraz nedozvedel.

"Keď som si zisťoval, ako nakladal s mojimi peniazmi, zistil som, že podstatná časť išla do jeho súkromného vrecka," tvrdí Berard.

O financie sa začal zaujímať po ukončení aktívnej hráčskej kariéry, ktorú zavŕšil v ruskom Viťaze Čechov v KHL.

"Odišiel som do dôchodku a začal si zisťovať, ako na tom vlastne som. Vtedy som prišiel na to, že väčšinu peňazí investoval sám do seba," dodal.

Jeho kariéru poznačila čiastočná strata zraku, keď v roku 2000 po zásahu hokejkou Mariána Hossu prišiel o pravé oko. Berard sa nevzdal a po ročnej pauze sa vrátil do kolotoča NHL, v ktorej odohral ďalších šesť sezón.

Súvisiace články